ua en ru

Користь плавання: у МОЗ розповіли чому воно важливе для здоров'я

Користь плавання: у МОЗ розповіли чому воно важливе для здоров'я Фото: яка користь плавання (pixabay)

Погано спите, втомились на роботі чи хвилюєтесь перед важливою подією, починайте плавати. Звісно, плавання – не панацея, але цей вид спорту допоможе зміцнити ваше тіло та позбутись певних проблем зі здоров’ям.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України у Telegram.

Так, 2,5 години на тиждень аеробних фізичних навантажень, таких як плавання, можуть зменшити ризик хронічних захворювань.

Користь плавання

Також плавання може поліпшити стан здоров'я людей з діабетом та серцевими захворюваннями. У плавців менший ризик передчасно померти, аніж в людей, які ведуть неактивний спосіб життя.

У воді спортом можна займатися довше, ніж на суші, оскільки менше відчувається біль у м'язах чи суглобах. Зокрема люди з артритом можуть обрати плавання, щоб підтримувати фізичну активність та уникнути ймовірного травмування суглобів, яке можливе під час інших занять.

На психічне здоров'я позитивно впливає плавання. Для людей з фіброміалгією такі заняття можуть зменшити тривогу, а фізичні вправи у теплій воді виступають допоміжним елементом у боротьбі з депресію. Плавання батьків з малюками також позитивно впливають на психічний стан обох учасників. Фізична активність допоможе впоратись зі стресом або втомою та принесе заряд бадьорості.

Крім того, плавання у поєднанні з іншими фізичними активностями допоможе збільшити щільність кісткової тканини. Дослідження показують, що плавання позитивно впливає на низку кардіо-респіраторних показників, а також зниження ваги та відсотку жиру в тілі як у дорослих, так і дітей. Варто таки додати, що такий самий ефект дають й інші аеробні вправи: біг чи катання не велосипеді.