Повністю безкоштовно: у Супрун нагадали, за які процедури не треба платити

Повністю безкоштовно: у Супрун нагадали, за які процедури не треба платити
Фото: Безкоштовні стенти (pixabay.com)

При гострому коронарному інфаркті, коли допомогу треба надати негайно, гроші за стенти у 100% випадків відшкодовує держава

Стенти при інфаркті в Україні мають ставити пацієнтам безкоштовно, нагадують у МОЗ. Держава на 100% забезпечує потребу в стентах, які потрібні при інфаркті з елевацією сегмента ST.

Зараз у регіонах відкриваються профільні центри, де проводять такі операції. Через це цифри по смертності від інфаркту в цих регіонах вже є утричі нижчим, ніж середній показник по країні (4,7% проти 12,3% відповідно).

У МОЗ нагадують, що вперше прорив у забезпеченні пацієнтів стентами відбувся у 2016 році, коли вдалося закупити у три рази більше стентів, ніж це було до того, як впровадили закупівлі через міжнародні організації.

Це дозволило і допомагати більшій кількості пацієнтів, і економити державні кошти.

Повністю безкоштовно: у Супрун нагадали, за які процедури не треба платитиФото: Безкоштовні стенти мають ставити при невідкладному стані (pixabay.com)

Водночас деякі керівники профільних медичних установ доносять пацієнтам про стенти невірну інформацію. Наприклад, кажуть, що держава безкоштовними стентами нібито не забезпечила і тому вимагають платити за них навіть після того, як пацієнта привезли по швидкій при інфаркті.

Так, наприклад, журналіст-розслідувач Олександр Курбатов розкрив схеми збагачення на стентах у столичному Інституті Серця. В той час, як стентами забезпечує держава, керівник установи Борис Тодуров міг їх продавати. До того ж, за завищеними цінами.

Українцям нагадують: при гострому коронарному інфаркті кожен має право вимагати ставити стент безкоштовно, бо ними на 100% забезпечує держава.

Також, нагадаємо, журналіст розкрив схеми збагачення скандального очільника Інституту Серця в Києві. До речі, це той самий Інститут, в якому свого часу переховували Юрія Крисіна, якого називають "головним тітушкою", щоб був причетний до вбивств активістів під час Революції Гідності.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся