ua en ru

Опитування Зеленського: як будуть працювати і виглядати інтерв'юери

Опитування Зеленського: як будуть працювати і виглядати інтерв'юери Всеукраїнське опитування від Зеленського (колаж РБК-Україна)

Опитування українців триватиме до закриття виборчих дільниць

Всеукраїнське опитування від президента Володимира Зеленського проведуть у день місцевих виборів 25 жовтня інтерв'юери на вулицях біля дільниць, яких можна буде впізнати по спеціальних манишках.

Також учасники опитування громадської думки матимуть опломбовані урни з написом "5 запитань від президента". Про це передає "Українська правда".

У інтерв'юерів будуть особливі правила роботи з деякими заборонами, щоб не порушувати процес волевиявлення громадян на виборах-2020.

Зазначається, що вони не мають права проводити агітацію за будь-якого кандидата або партію - їм заборонено мати при собі будь-які агітматеріали та перебувати на території виборчих дільниць.

Інтерв'юери будуть працювати поодинці або в парі на вулиці, а якщо піде дощ, зможуть зайти під навіс або в приміщення - знову ж, тільки не у саму дільницю. Спеціальних наметів для них встановлювати не планують.

Інтерв'юери також повинні бути в масках і рукавичках.

Їм надають інструкції, як поводитися біля дільниць і реагувати на можливі провокації. Також для них підготовлено відео- та текстові інструкції.

Інтерв'юерів будуть координувати відповідальні в районі люди через Telegram-канал.

Право проводити опитування вони мають тільки у громадян після того, як ті проголосують на виборах.

Інтерв'юери працюватимуть весь час, поки триває голосування - тобто з 8:00 по 20:00. Вони зможуть за "зміну" 4 рази відійти на 15-хвилинну перерву.

Після проведення опитування урни відвезуть в місце підрахунку голосів, невикористані бланки знищать, а на використаних підрахують голоси та складуть за результатами підрахунків протоколи.

Опитування Зеленського: як будуть працювати і виглядати інтерв'юери

Як виглядатимуть інтерв'юери під час всеукраїнського опитування від Зеленського (фото: pravda.com.ua)

Нагадаємо, під час опитування українцям запропонують п'ять питань: про довічне ув'язнення за корупцію, про вільну економічну зону на Донбасі, про скорочення кількості народних депутатів до 300, щодо легалізації канабісу, про гарантії безпеки по Будапештському меморандуму.

Раніше ми розповідали, що робити і як голосувати, якщо прийшов на вибори без паспорта.