У ООН рознесли Росію за етноцид корінних народів: "Москва знищує удмуртів, башкирів та інших"
Через внутрішню політику Росії деякі корінні народи на території цієї держави опинилися на межі зникнення. Це ні що інакше як етноцид з боку Кремля.
З такими звинуваченнями на адресу Москви на ХХ сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів виступив інязор (головний старійшина) ерзянського народу Сиресь Боляєнь, пише в Facebook співробітник Українського інституту національної пам'яті Павло Подобєд.
"За останніх 30 років ерзя з мільйонної нації перетворились на невеличку етнічну групу, на межі цілковитого зникнення. Без війни, без епідемій і примусових депортацій. В схожій ситуації опинились наші сусіди по регіону Ідель-Урал: мокша, удмурти, марі, чуваші, башкири і навіть татари. Народам Росії заборонено мати власні політичні партії, університети чи навчатися в школах рідною мовою. Тільки танці в національних костюмах. Той, хто бореться за права свого народу - переслідується поліцією як екстреміст чи піддається примусовому психіатричному лікуванню як божевільний", - сказав Боляєнь.
Зауважимо, що його доповідь стала першою промовою на офіційному заході ООН, виголошеною ерзянською мовою. Крім того, за спиною доповідача знаходились два прапори - України та національний прапор ерзян.
Під час свого виступу інязор закликав міжнародну спільноту посилити тиск на РФ.
"Ерзя можуть вижити в пандемію коронавірусу, але не можуть вижити в Російській Федерації. Лише міжнародний тиск на Москву здатен вберегти нас від останньої фази етноциду", - наголосив він й передав секретаріату Постійного форуму ООН з питань корінних народів заяву щодо порушення прав корінних народів у Росії.
Скриншот з виступу представника ерзя в ООН (facebook.com/pavlo.podobed)
У свою чергу, коментуючи виступ Боляєня, Подобєд відзначив: "важливо, аби Україна розвивала подібні ініціативи".
"Не лише "глибоке занепокоєння". Ми повинні стати голосом і адвокатом тих, хто понесе труну Росії у світле майбутнє", - написав історик.
Нагадаємо, що Кулеба закликав ЄС розглянути можливість відключення РФ від SWIFT.
Також нещодавно військовий експерт оцінив можливий напад Росії на Україну з боку Білорусі.