"Хочу, щоб мене запам'ятали красивою": померла легендарна українська співачка

П'ятниця 02 серпня 2019 22:36
"Хочу, щоб мене запам'ятали красивою": померла легендарна українська співачка
Олександра Стрельченко померла – біографія і причина смерті співачки (колаж РБК-Україна)

Олександра Стрельченко була найвидатнішою артисткою, яка популяризувала серед молоді народну культуру

Олександра Стрельченко, видатна співачка, народжена в Україні, померла на 83-му році життя. Про це в п'ятницю, 2 серпня, повідомляється на сайті московського театру "Руська пісня".

У зверненні, складеному від імені співачки Надії Бабкіної та колективу театру, зазначено, що Стрельченко "багато сил та енергії віддавала збереженню та популяризації серед молоді народної культури та споконвічних традицій".

Причина смерті не розкривається. Слід нагадати, що артистка останнім часом страждала від тривалого захворювання і ледь не загинула у власній квартирі. 7 березня 2019 року хресний син співачки 39-річний Микола Бурьяновский знайшов її без свідомості в квартирі. Побачивши стан жінки, він поспішив викликати швидку допомогу, що й допомогло тоді врятувати їй життя.

"Хочу, щоб мене запам'ятали красивою": померла легендарна українська співачка

Олександра Стрельченко померла – біографія і причина смерті співачки (колаж РБК-Україна)

Майбутня співачка народилася на станції Чаплине Дніпропетровської області УРСР. Закінчивши школу працювала в дитячому садку нянею. Потім навчалася на заочному відділенні Ленінградського педагогічного інституту. Під час гастролей Воронезького народного хору в 1958 році Олександра, побувавши на її концерті, вирішила залишити навчання і присвятити себе музичній кар'єрі.

З 1959 по 1962 рік працювала в Липецькій філармонії. З 1963 року працювала в Москві, пройшовши річне стажування у Всеросійській творчої майстерні естрадного мистецтва. У 1971 році за кращу радиозапись народної пісні "Білого зіронька" на Міжнародному конкурсі в Братиславі (ЧССР) удостоєна 2-ї премії та срібної медалі "Срібний колос". З 1976 по 1980 рік навчалася в Музично-педагогічному інституті імені Гнесіних. З 1964 року Олександра Стрельченко була солісткою Москонцерту і художнім керівником Майстерні народної творчості в Концертному об'єднання "Естрада". З 2002 року — професор Московського державного університету культури і мистецтв, очолювала кафедру сольного народного співу.

Нагадаємо, що раніше померла відома радянська актриса.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся