День захисника України: чим відрізняється від 23 лютого

День захисника України: чим відрізняється від 23 лютого
День захисника України (facebook.com/pg/theministryofdefence.ua)

День захисника України святкується вже 6-й рік поспіль

У понеділок, 14 жовтня, День захисника по всій Україні відзначається національне свято, яке було засноване шість років тому. У нашій країні це принципово нове державне свято – День захисника України, покликане замінити колишній День захисника Вітчизни, який відзначався 23-го лютого.

Чому вибір припав саме на цю дату і чим не догодила попередня? Пошук заміни для Дня радянської армії та військово-морського флоту був довгий і непростий. 6 грудня 1993 року був встановлений День Збройних Сил України. Цей день досі залишається робочим днем. Вибір дати визначило прийняття закону про Збройні сили двома роками раніше - 6 грудня 1991-го.

День Збройних Сил відзначався урочистими церемоніями, зборами, врученнями державних нагород, святковими концертами, привітаннями президента і феєрверками у містах-героях. Тим не менш, свято так і не стало абсолютно "народним", залишаючись вузькопрофесійним. Тяглася з радянських часів традиція вітати чоловіків 23 лютого. Тому в 1999-му році другий президент України Леонід Кучма встановив своїм указом відзначення 23 лютого Дня захисника Вітчизни.

День захисника України: чим відрізняється від 23 лютого

День захисника України (facebook.com/pg/theministryofdefence.ua)

В 2014-му році стрімко почала набирати обертів тотальна декомунізація і ідея наповнення всього і вся національним колоритом. 24 серпня 2014 року президент Петро Порошенко заявив, що День захисника Вітчизни більше не буде відзначатися 23-го лютого. У березні 2015-го Верховна Рада прийняла рішення зробити 14-е жовтня неробочим днем.

Саме цю дату обрали у зв'язку з тим, що на цей день випадають ще три знаменні події, безпосередньо пов'язаних з нововведенням в офіційному святковому календарі: це православне свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та день заснування Української повстанської армії.

Нагадаємо, що раніше українські патріоти приготували зухвалий сюрприз бойовикам на Донбасі (фото).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся