Біль у грудях: коли потрібно терміново бігти до лікаря

Субота 19 вересня 2020 18:22
Біль у грудях: коли потрібно терміново бігти до лікаря
Про що говорить біль у грудях (фото: freepik)

Біль у грудях може вказувати, як на безпечну недугу, так і на невідкладні випадки

Пацієнти зі скаргою на біль у грудях дуже часто звертаються за консультацією до терапевта, кардіолога, невролога. І причиною необов'язково будуть серцево-судинні проблеми. Чому в області грудної клітини може виникати дискомфорт - читайте в нашому матеріалі.

Численні дослідження довели, що найпоширенішою причиною болю в грудях може бути кістково-м'язова патологія. Мова йде про 30-50% всіх пацієнтів з болями подібної локалізації, говорить невролог Олена Гайворонська. Про це пише 24 канал.

Головні причини болю в грудях (ті, що не стосуються проблем з внутрішніми органами):

 • Реберно-грудинний синдром (костохондріт). При пальпації виявляється біль у місці з'єднання II-V ребер і грудини, а також прилеглих міжреберних м'язів. При цьому локальний набряк відсутній.
 • Синдром "клацаючого" ("ковзного") ребра. Проявляється інтенсивним болем в області X (рідше VIII або IX реберного хряща по краю реберної дуги. Такий симптом найчастіше проявляється при вивиху реберного хряща. Біль гострий, при русі - клацання.
 • Синдром Тітце. Проявляється локальною болючістю при пальпації місця з'єднання II і III ребер з грудиною. У цьому місці присутній щільний болючий набряк.
 • Грудинний синдром - проявляється хворобливістю при пальпації грудини, постійним болем за грудиною.
 • Ксіфоідалгія - болючість під час пальпації мечоподібного відростка грудини.
 • Міофасциальний больовий синдром великих та малих грудних м'язів, сходових м'язів, грудино-ключично-соскоподібного м'яза.

Усі названі стани мають типовий біль, при якому:

 • немає здавлювання або стискання,
 • не викликаний фізичними навантаженнями (ходьбою, наприклад),
 • посилюється при певних рухах (нахили, повороти) чи виникає в певній позі;
 • часто виникає при пальпації;
 • може поширюватися в спину або руку.

Зазначимо, що присутність усіх цих ознак зовсім не виключає патологію внутрішніх органів (серця, легенів, судин, стравоходу). Тому займатися самолікуванням ризиковано, зверніться до лікаря. І пам'ятайте, що біль в грудях - частий симптом тривожних розладів і панічних атак.

А ось остеохондроз, протрузія, грижа, міжреберна невралгія - вкрай рідкісні причини болю в грудях.

Раніше ми писали, що у вересні Землю накриє потужна магнітна буря, яка зіпсує здоров'я людям з серцево-судинними хворобами.

А ось доктор Комаровський розповів про ефективний на 99% спосіб запобігти перехід ГРВІ в пневмонію.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся