Квартира під ялинку: як ріелтори та державні служби працюють у святкові вихідні

Квартира під ялинку: як ріелтори та державні служби працюють у святкові вихідні Фото: періоди до Нового року та після сильно відрізняються (freepik.com)

Напередодні Новорічних свят бажання закрити всі важливі питання та "почати нове життя" посилюється. Купівля квартири – одне з таких ключових питань, вирішення яких вимагає часу та сил для прийняття рішення. Якщо в пошуках житла не користуватися принципом "давайте після свят", а заплановано витратити вихідні на вирішення квартирного питання – можна зіткнутися з деякими особливостями роботи ринку у святковий період.

Що потрібно знати про графік риботи агентств нерухомості та наскільки новорічний період вдалий для пошуку житла — читайте в матеріалі РБК-Україна Realty.

Що працює і не працює у свята

На ринку нерухомості у новорічні свята найчастіше спостерігається традиційне затишшя: кількість нових звернень падає. Щоправда, бувають і винятки. У деяких покупців якраз у цей період з'являється можливість спокійно, не відволікаючись від справ, знайти житло та провести перегляди.

Агентства нерухомості враховують це, тому не зупиняють роботу і у свята. Офіси найчастіше працюють у черговому режимі — на зв'язку завжди знаходиться як мінімум один менеджер. Але навіть поза офісом ріелтори та менеджери з продажу готові надати телефонну консультацію або організувати перегляд.

"У Новорічні свята працюють наймотивованіші співробітники. Жодна компанія, що себе поважає, не випадає з ритму. У нас є професійний жарт: ріелтор — це спосіб життя. Ми завжди готові зв'язатися з клієнтами і проконсультувати з усіх питань. Є й інша особливість роботи на ринку нерухомості: тут дуже велика конкуренція і реагувати на запити потрібно швидко, незалежно від сезону та свят. Для найоперативніших і старанних співробітників це хороша можливість успішно закрити угоду — так що в цьому зацікавлені всі — і агенції та клієнти", — розповідає Ірина Рогальська. керуючий брокер у компанії RE/MAX Central.Квартира під ялинку: як ріелтори та державні служби працюють у святкові вихідніfreepik.com

Однак у самі новорічні свята угоди щодо купівлі-продажу не реєструються — банки, нотаріуси та реєстр не працюють. У звичайному режимі укладаються попередні договори купівлі, а також проходить перегляд об'єктів. У процесі оренди житла все ще простіше — головне домовитися про перегляд із власниками квартири, якщо вони не поїхали на свята з міста і готові приділити час.

Ринок до 31 грудня та після

Періоди до Нового року та після сильно відрізняються. Якщо в грудні часто відбувається сплеск активності, особливо в орендарів, то в січні, зазвичай, статистика сильно падає. Орендувати будиночок або квартиру для святкування Нового року стало важко вже наприкінці листопада – гарних варіантів за прийнятною ціною вже практично немає. Ті, хто шукав житло для подобової оренди, подбали заздалегідь, щоб у грудні був час для інших святкових турбот. Для тих, хто все ще не вирішив це питання або змінив плани, ріелтори кажуть, що і зараз є можливість знайти квартиру чи заміський будинок для свята, але ціна пропозиції буде помітно вищою.

Грудень – дуже насичений місяць. Кількість дзвінків не знижується, особливо з купівлі/продажу квартир. Клієнти хочуть вирішити питання до Нового року. Крім самого оформлення угоди є ще процедура підбору об'єктів, консультування, перегляди, підписання договору. У цей період агентства нерухомості можуть закрити вигідні угоди через терміновість питання та небажання людей переносити невирішене питання у новий рік.

У січні ситуація змінюється і настає затишшя. Запити на купівлю та оренду житла є, але їх мало. Для клієнтів це хороша можливість без поспіху підшукати відповідний варіант, для ріелторів — видихнути від високого темпу угод і поєднати справи з відпочинком.

Режим роботи державних установ

Якщо з агентствами проблем виникнути не повинно, то державні структури працюють у стандартному режимі. Насамперед це стосується клієнтів, які звертаються за запитом купівлі/продажу.

Банки

Угоди на великі суми проходять з участю банку. В Україні також покупка метрів у новобудові не обійдеться без залучення фінансової установи.
Як повідомили в НБУ, регулятор, як і минулого року, зберіг дні, в які банки самостійно приймають рішення про режим роботи.

  • 30 грудня 2021 року Система електронних платежів (СЕП) працюватиме до 24:00, тоді як інші системи НБУ працюватимуть у звичайному режимі.
  • 31 грудня 2021 до 13:00 через СЕП здійснюватимуться лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юрособі, а також платежі від учасників СЕП до Нацбанку та органів Держказначейства та платежі від НБУ та органів Держказначейства на адресу всіх учасників СЕП.
  • З 1 по 3 січня включно учасники СЕП самостійно приймають рішення про дату початку роботи в системі відповідно до власних потреб та потреб своїх клієнтів.
  • З 4 по 6 січня СЕП та банківська система України працюють у звичайному режимі, а 7 січня – учасники СЕП самостійно приймають рішення про дату початку роботи в системі.
  • З 1 по 3 січня та з 7 по 10 січня банки у разі потреби можуть здійснювати касові операції.

Нотаріальні служби

Робота нотаріусів у святкові дні не так жорстко регламентована, як у банках. Приватні нотаріуси працюють за власним графіком — за необхідності клієнти мають можливість домовитися про послугу. Державні нотаріальні служби працюють з урахуванням вихідних та державних свят — 25, 26, 27 грудня та 1, 2, 3, 7, 8 та 9 січня 2022 року неробочі дні.

Державний реєстр

Державний реєстр, як і інші держструктури, не працюватиме 25, 26, 27 грудня та 1, 2, 3, 7, 8 та 9 січня 2022 року.

Проте тим, хто вже налаштувався придбати житло на початку січня, не варто засмучуватись — внутрішній договір в агентствах нерухомості можна оформити оперативно і без проблем. Залишиться лише почекати до 10 січня, коли всі учасники ринку повертаються у звичний режим роботи.

Раніше ми розповідали, що продавцям доведеться знизити апетит, щоб продати квартиру.