Геть балкони та кондиціонери: мешканцям дадуть рік на приведення будинків у порядок

Геть балкони та кондиціонери: мешканцям дадуть рік на приведення будинків у порядок Фото: історичні будинки були понівечені балконами та кондиціонерами, вважають у КМДА (Віталій Носач, РБК-Україна

У Києві планують заборонити прибудову, зміну форми вікон і балконів, а також установку кондиціонерів на фасадах будинків, які відносяться до об’єктів культурної спадщини.

Про це повідомляє РБК-Україна Realty з посиланням на заступника голови КМДА Володимира Прокопіва.

Що заборонять мешканцям старих будинків

Під заборону потраплять:

  • розміщення систем кондиціонування повітря, якщо вони псують архітектурний вигляд історичної будівлі;
  • утеплення та скління наявних балконів та лоджій, їхня добудова, розширення тощо;
  • розширення наявних віконних та балконних прорізів, зміна форм і кольорів віконних рам й балконних дверей.

"Це допоможе відновити естетичний вигляд історичних будинків, розміщених у центральному ареалі міста Києва, які були понівечені балконами та кондиціонерами", – зазначив Володимир Прокопів, який ініціював відповідний проєкт рішення.

Заступник голови КМД уточнив, що власникам таких "надбудов" даватиметься рік на демонтаж. Опісля виконавчий орган буде виписувати штраф, а "Київблагоустрій" повертатиме будівлі історичний вигляд.

Порятунок міста та відповідальність за прибудови

За словами Прокопіва, над відповідним документом майже два роки працювали фахівці, урбаністи та громадські активісти.Геть балкони та кондиціонери: мешканцям дадуть рік на приведення будинків у порядок"Це стане першим кроком у приведенні історичного центру та історичних будівель до ладу", – сказав він.

Документ уже підтримали профільні комісії Київради. Також його мають розглянути на пленарному засіданні міської ради.

При цьому, у Мінрегіоні взялися за порушення в процесі будівництва, а саме – незаконні прибудовм та поверхи. У відомстві розповіли, що за незаконні надбудови каратимуть генпідрядників, архітекторів та інженерів – усіх, хто може стосуватися процесу будівництва. Решта порушень також суворо контролюватиметься новим органом – ДІАМ, який розпочав роботу 2021 року.

Відтак за надбудову ще декількох поверхів, які не були задекларовані перед початком будівельних робіт, забудовники та інші учасники цього процесу можуть понести кримінальну відповідальність.

Раніше ми розповідали як курсові коливання впливають на ринок нерухомості.

Також ми розбиралися, чи є сенс зараз купувати квартиру в "хрущовці".