Чотири лапи і хвіст: що пропонують в нових ЖК для мешканців з тваринами

Чотири лапи і хвіст: що пропонують в нових ЖК для мешканців з тваринами Фото: додаткові блага для тварин закладаються у ціну квадратного метра (facebook.com/zelenbud)

У кожній третій квартирі у великих українських містах живуть коти, у кожній п'ятій – собаки, підрахували дослідники. Більше того – наша країна входить в десятку світових лідерів за кількістю домашніх тварин, а, наприклад, за кількістю котів на душу населення ми взагалі другі в світі – після США.

Ці обставини доводиться враховувати й забудовникам, щоб підняти інтерес до своїх проектів з боку потенційних покупців. Як забудовники підвищують лояльність мешканців з тваринами і які нововведення для чотирилапих з'явилися в ЖК в останні роки – в матеріалі РБК-Україна REALTY.

Собача няня, дог-бокси та workout для тер'єрів

В інфраструктурі сучасних ЖК класів "комфорт+" та вище вже щосили пропонується широкий спектр опцій для чотирилапих. За оцінкою аналітиків, ці додаткові блага, вартість яких закладається в ціну квадратного метра, збільшують цінове навантаження для кінцевого покупця новобудови на 5-7%. Але воно того варте, переконані власники домашніх тварин.

Найпопулярніші опції для собак:

  • лапомийки – пристосування найрізноманітніших форматів - від міні-душа з проточною водою до стенду з портативними лапомийкамі;
  • альтанки – будки для відпочинку, де під час тривалої прогулянки пес може сховатися від спеки або дощу або відпочити, не піднімаючись в квартиру;
  • дог-бокси контейнери та стійки з пакетами;
  • workout майданчики зі снарядами для вигулу і тренувань;
  • кімната собачої няні – місце роботи фахівця, на якого можна залишити улюбленця протягом дня, по суті денний міні-готель для тварин.

Остання опція поки тільки тестується – її українські девелопери "підгледіли" в європейських країнах. Вона вже пропонується в деяких проєктах, однак, за визнанням самих забудовників, поки живого відгуку не отримує: задоволення не з дешевих. Послуга передбачає погодинну оплату, яка стартує від 250 грн/год.

Є свої складнощі і з облаштуванням такого нововведення, як workout-зони для собак.Чотири лапи і хвіст: що пропонують в нових ЖК для мешканців з тваринамиМайданчик для вигулу собак (citizen.odessa.ua)

За існуючим законодавством, території для вигулу й тренувань чотирилапих не можна організовувати де доведеться. По-перше, вони повинні бути передбачені в ДПТ конкретного району. По-друге, ці майданчики можуть перебувати на відстані не менше 25 м (якщо забудова щільна) або 40 м (якщо забудова помірна) від житлових будинків, дитячих майданчиків та спортивної зони. Максимальна віддаленість від житлових будинків – 300 м. Не кожен забудовник готовий слідувати всім цим правилам. Тому на закритих територіях можна зустріти "стихійні" workout-зони для собак, які, втім, як правило, добре обладнані та підтримуються в чистоті.

Підвіконня для котів та когтеточки в палісаднику

У нових проектах ЖК почали враховувати потреби й вихованців з сімейства котячих.

Наприклад, якщо їх господарі вибирають популярні сьогодні квартири на перших поверхах зі своїми палісадниками й терасами перед вікнами – в якості бонусу можуть отримати облаштовані зони для улюбленців. У палісадниках встановлюються канатні лабіринти-лазалки, будки-будиночки на стійках з когтеточками та інші місця для розваги і відпочинку кішок на свіжому повітрі.

В окремих ЖК розробляються оригінальні рішення безпосередньо в квартирах. Наприклад, у відділі продажів вам можуть запропонувати квартиру з широким підвіконням, який спеціально влаштований так, щоб кіт навіть великої породи, міг комфортно на ньому розташуватися: він має невеликі бортики та приємне "велюрове" покриття. Ті, хто купує житло з ремонтом від забудовника, можуть замовити опцію – обладнані котячі когтеточки в кімнатах.Чотири лапи і хвіст: що пропонують в нових ЖК для мешканців з тваринамиПідвіконня для кота (homebusiness.ru)

Але це, скоріше, ексклюзивні опції. А ось що вже стало традиційним, так це відведення приміщень на перших комерційних поверхах ЖК під грумінг-салони, ветаптеки і міні-лікарні, а також зоомагазини. Забудовники, як правило, піклуються про їх відкриття на території ЖК завчасно.

Так що без своєчасного догляду, лікування та годування домашні улюбленці точно не залишаться.

Раніше ми розповідали, як облаштувати маленьку вітальню в квартирі.

Також ми писали, як змінюються ціни на квартири у великих містах України.