ru ua

Україна скасовує спецмита на імпорт авто, угода щодо відведення озброєння готове на 90% та інші новини 12-13 вересня

Україна скасовує спецмита на імпорт авто, угода щодо відведення озброєння готове на 90% та інші новини 12-13 вересня Фото: зустріч глав МЗС у нормандському форматі

РБК-Украина розповідає про найважливіші події минулих вихідних

Головними темами минулих вихідних стали скасування Україною спецмита на імпорт автомобілів з 30 вересня, відновлення протестів у Кишиневі, підготовка Національного антикорупційного бюро до запуску в жовтні, повідомлення міністра закордонних справ РФ Сергія лаврова про те, що угода щодо відведення гармат калібром менше 100 мм готове на 90%, а також заяву головного військового прокурора Анатолія Матіоса про те, що Україна має докази доповіді начальника Генштабу РФ про військової операції на території України.

Україна скасовує спецмита на імпорт автомобілів з 30 вересня

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі повідомила про те, що Україна з 30 вересня скасовує дію спеціальних мит на імпорт автомобілів, введених в 2013 р.

Згідно повідомленню, опублікованому 12 вересня в газеті "Урядовий кур'єр", 10 вересня комісія розглянула інформацію Міністерства економічного розвитку і торгівлі про необхідність скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту, застосованих рішенням від 28 квітня 2012 р.

"За результатами розгляду зазначених матеріалів та керуючись положеннями домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ комісія встановила, що національні інтереси України вимагають скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту", - йдеться в повідомленні.

Угода щодо відведення озброєння готовий на 90%

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров за підсумками зустрічі глав МЗС у нормандському форматі заявив, що угода щодо відведення озброєнь калібром менше 100 мм готова на 90%.

"Ми заслухали керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який підтвердив, що проект угоди на 90% готовий, залишається узгодити деякі деталі, але як завжди в цих деталях диявол", - заявив Лавров.

Він також зазначив, що РФ розраховує на узгодження цих питань під час найближчої зустрічі підгрупи з безпеки, яка відбудеться 15-16 вересня у Мінську.

Матіос заявив про докази доповіді Генштабу РФ про операції в Україні

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос в інтерв'ю Радіо "Вести" заявив про те, що Україна має докази доповіді начальника Генштабу РФ про військової операції на території України.

"Я, напевно, вперше про це скажу, що у нас є документальні, технічні докази доповіді начальника Генерального штабу РФ вищому керівництву Російської Федерації про виконання військової операції в Криму, про захоплення Криму і подальших військових діях. Це його голос", - заявив Матіос.

Протести в Кишиневі поновилися

Учасники нових протестів у Кишиневі взяли в неділю, 13 вересня, резолюцію, в якій міститься заклик до загального страйку.

"Документ прийнятий з урахуванням побажань представників всіх соціальних сегментів, що приєдналися до платформі", - заявив глава створеного тиждень тому Ради Великого Національного зібрання Андрій Настазе.

За його словами, відмова влади зустрітися з протестувальниками підтверджує нездатність держави забезпечити людям гідне життя.

НАБ готується до запуску в жовтні

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час виступу на 12-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії повідомив про те, що НАБ активно готується до запуску в жовтні.

"У нас зараз в бюро вже є 70 детективів, наприкінці вересня закінчується навчання детективів і ми готові починати роботу. Єдине, що нас затримує, - відсутність антикорупційного прокурора, який повинен наглядати за розслідуванням", - зауважив Ситник.

Також він зазначив, що до кінця року штат антикорупційного бюро буде сформований повністю, а його запуск є життєво важливим для України.