ru ua

Розенко звільнив керівництво Держслужби зайнятості, Кабмін затвердив тарифну сітку зарплат та інші новини 16 вересня

Розенко звільнив керівництво Держслужби зайнятості, Кабмін затвердив тарифну сітку зарплат та інші новини 16 вересня Фото: Павло Розенко

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

У середу 16 вересня головними темами дня стали звільнення міністром соціальної політики Павло Розенко всіх керівників Держслужби зайнятості, призначення заступника генпрокурора Давида Сакварелідзе прокурором Одеської області, затвердження Кабінетом міністрів України нової тарифної сітки для розрахунку зарплат, призначення главою "Донецької народної республіки" Олександром Захарченко проведення місцевих виборів" на 18 жовтня 2015 р., а також повідомлення про те, що глава контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України Денис Манів покінчив життя самогубством.

Розенко звільнив всіх керівників Держслужби зайнятості

Міністр соціальної політики Павло Розенко звільнив всіх керівників Державної служби зайнятості як центрального апарату, так і обласних підрозділів.

"Сьогодні ми даємо старт тотальне оновлення всієї служби зайнятості. Паралельно з кадровими та структурними змінами по всій вертикалі Держслужби зайнятості буде йти активний процес законодавчого реформування усієї системи зайнятості в Україні", - підкреслив він.

Глава відомства зазначив, що про звільнення керівників районних центрів зайнятості буде підписаний аналогічний указ.

Крім того, Розенко доручив протягом 10 днів завершити роботу над законопроектом про створення Національного агентства зайнятості.

"Доручаю протягом 10 днів завершити роботу над законопроектом (про Нацагенстве зайнятості, - ред.). На початку жовтня законопроект повинен бути внесений у Верховну Раду України, а з 1 січня 2016 р. має запрацювати Національне агентство зайнятості", - заявив він.

Також, за словами міністра, нове керівництво Держслужби зайнятості буде вибиратися на конкурсній основі публічно.

Глава КДК ФФУ Манів покінчив життя самогубством

Глава контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України Денис Манів покінчив життя самогубством. За інформацією ФФУ, Денис Манів загинув через необережне поводження з вогнепальною зброєю. Міністерство внутрішніх справ повідомляє, що Манів застрелився з особистого мисливської рушниці. Крім того, відомство відкрило провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу.

За інформацією правоохоронців, дружина Манива вранці відвела дітей в дитячий сад, а коли повернулася, знайшла тіло свого чоловіка. Відзначимо, що на момент смерті йому було 34 роки, крім роботи в ФФУ, був також депутатом міської ради Іллічівська і очолював депутатську групу "За Іллічівськ".

Сакварелідзе став прокурором Одеської області

Генеральна прокуратура України призначила заступника генпрокурора Давида Скварелидзе прокурором Одеської області. Вчора на брифінгу в Одесі його представив голова Одеської обласної державної адміністрації Михайло Саакашвілі.

У свою чергу, Сакварелідзе пообіцяв звільнити всіх заступників свого попередника з метою зламати корупційні схеми. Крім того, він висловив готовність працювати 24 години на добу, щоб виправдати очікування громадськості, а також анонсував розкриття найближчим часом гучних справ в Одесі і в цілому по Україні.

"Ми повинні бути нещадними, мати нульову толерантність до прокурорам і чиновникам, які наживаються у воєнний час, коли економіка країни впала. Буде дуже жорстка реакція", - сказав він.

Захарченко призначив "місцеві вибори" в ДНР на 18 жовтня

Глава "Донецької народної республіки" Олександр Захарченко призначив проведення місцевих виборів" на 18 жовтня 2015 р. На його думку, "вибори" ознаменують завершення процесу державного будівництва ДНР", а також вплинуть на визнання ДНР на міжнародній арені.

При цьому із-за браку грошей "вибори" в ДНР будуть проводити в кілька етапів аж до 2016 р. Так, на першому етапі, який пройде 18 жовтня, будуть "обиратися" голови міських та районних адміністрацій Амвросіївського, Новоазовського, Старобешівського, Тельманівського районів, міст Горлівка, Дебальцеве, Докучаєвськ, Донецьк, Єнакієве, Жданівка, Кіровське, Макіївка, Сніжне, Торез, Харцизьк, Шахтарськ і Ясинувата.

Кабмін затвердив нову тарифну сітку зарплат

Під час засідання уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив про те, що Кабінет міністрів України прийняв постанову про новій тарифній сітці для розрахунку заробітних плат.

"Сьогодні Кабінет міністрів України приймає постанову про затвердження нової тарифної сітки, це 25 розрядів тарифної сітки. За першим розрядом у нас висококваліфіковані працівники - це і вчителі, і лікарі, і працівники культури отримають не плюс 13% до діючого рівня заробітної плати, а отримають майже плюс 19% до існуючої заробітної плати", - заявив прем'єр.

За його словами, пенсійні та інші соцвиплати зростуть, як мінімум, на 13%.

Крім того, Яценюк заявив, що Кабмін прийняв рішення ліквідувати всі територіальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ, які замінять підрозділи національної поліції.

Також глава уряду повідомив про введення єдиної формули розмитнення товарів на всій території України.