У Кишиневі проходить антиурядовий мітинг, у Вінниці стартував набір в поліцію та інші новини 5-6 вересня

НовиниПолітика    07.09.2015 - 07:30
Фото: мітинг у Молдові
Фото: мітинг у Молдові

РБК-Украина розповідає про найважливіші події минулих вихідних

Головними темами минулих вихідних стали антиурядовий мітінгв центрі Кишинева (Молдова), початок набору у нову патрульну поліцію у Вінниці, заяву директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард про те, що Україна досягла макроекономічної стабілізації, а також повідомлення Президента України Петра Порошенка про те, що пройшла перша тиждень, коли мінські домовленості працюють.

Мітинг в Молдові

6 вересня в центрі Кишинева (Молдова) на площі Великого національного зібрання почався антиурядовий мітинг, організований платформою "Гідність і правда". Учасники протесту вимагають відставки Президента країни Ніколае Тімофті і створення уряду народної довіри, яка займеться організацією дострокових виборів не пізніше березня 2016 р.

Будівля уряду оточене поліцією та карабінерами, проте мітинг проходить мирно. Організатори стверджують, що прийшло вже понад 10 тис. осіб.

В ході мітингу, активісти вирішили зробити акцію безстроковою і почали встановлювати намети на головній площі Молдови.

За словами лідерів платформи, якщо влада піде на контакт, то буде створена контактна група, яка займатиметься обговоренням з владою вимог протестувальників з метою їх виконання. Проте мітингувальники відмовилися від зустрічі з прем'єр-міністром Валерієм Стрільцем, пояснюючи це побоюванням виникнення провокацій.

У свою чергу, прем'єр Валерій Стрілець заявив, що в уряді формується робоча група з представників різних міністерств і відомств, які вивчать вимоги протестувальників.

 

Україна досягла макроекономічної стабілізації

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард на брифінгу після зустрічі в Києві з Президентом України Петром Порошенком заявила, що Україна досягла макроекономічної стабілізації.

"Я дуже вражена тим прогресом, який був досягнутий за останні кілька місяців. Україна здивувала світ, досягнувши те, що вона досягла за такий короткий час. Це просто неймовірно. Я можу це сказати, тому що ми знаємо основну інформацію, ми стежимо за тим, що відбувається в країні", - сказала Лагард.

За її словами, даний результат був досягнутий завдяки команді Порошенко.

У Вінниці стартував набір в нову поліцію

У Вінниці 6 вересня, стартував набір в нову патрульну поліцію.

"Сьогодні у приміщенні Вінницької обласної філармонії "Плеяда" (вул. Хмельницьке шосе,7) розпочав роботу пункт прийому анкет до нової патрульної поліції", - йдеться в повідомленні. Зазначимо також, що набір триватиме до 28 вересня.

За словами Авакова, в нову поліцію планують набрати 260 патрульних. Їх навчання стартує 1 листопада, а випуск пройде 15 січня 2016 р.

 

Пройшов перший тиждень, коли мінські домовленості працюють

Президент України Петро Порошенко під час відвідування Київського центру тестування кандидатів на посади прокурорів заявив, що йде перший тиждень, коли мінські домовленості, нарешті, починають працювати.

"Сьогодні перший тиждень, коли на фронті не стріляють. Перший тиждень, коли, нарешті, починають працювати Мінські домовленості. Так, ще є поранені хлопці на розтяжках, в тому числі і на наших. Ще гинуть в дорожньо-транспортних пригодах. Але в бойових зіткненнях, від обстрілів сьогодні не гинуть цей тиждень - це тверда надія на те, що зусилля України, зусилля моєї команди, мої зусилля забезпечити мир дадуть нам можливість побудувати нове ефективна держава", - повідомив він.

Крім того, Порошенко зазначив, що "нормандський формат" переговорів має на увазі під собою не тільки зустрічі з представниками Німеччини та Франції.

"Нормандський формат - це не тільки керівництво країн Німеччини і Франції, які забезпечують підтримку позиції України. Нормандський формат - це потужна світова проукраїнська коаліція", - повідомив Порошенко.

 

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top