ua en ru

Євросоюз виставив Україні 19 вимог для підписання угоди про асоціацію

Європейський союз розробив критерії, виконання яких відкриє перед Україною двері до підписання угоди про асоціацію (УА) з ЄС. Про існування списку, що включає "19 індикаторів", поставлені до відома та українська влада, і опозиція, хоча в офіційних документах він не фігурує, пише "Комерсант-Україна". У Кабінеті міністрів сподіваються, що зможуть відповідати більшості вимог ЄС навіть без вирішення проблеми політв'язнів.

На підставі грудневого рішення Ради ЄС були розроблені критерії оцінки прогресу України. Даний список не має офіційної назви - представники Євросоюзу згадують про нього як про "19 індикаторах" (19 benchmarks) або про "списку Фюле". "Офіційно нам цей список не передавали, але я знаю про його існування. Загалом він співпадає з програмою реформ України", - підтвердив наявність такого переліку Леонід Кожара. У МЗС розраховують, що при оцінці прогресу, досягнутого Україною, влада обгрунтує свої досягнення за більшістю показників і в результаті переконає Брюссель не надавати першорядного значення залишилися невирішеним політичним проблемам.

У Єврокомісії підтвердили, що проводять операційну оцінку досягнутого Україною прогресу, але заявили, що не можуть надати список індикаторів, на який посилаються українські політики. "На офіційному рівні як такого списку з 19 критеріїв не існує, але ми проводимо постійний діалог з Україною з приводу того, що конкретно потрібно (від Києва) для повної відповідності (очікуванням ЄС) в трьох сферах, визначених грудневим рішенням Ради ЄС. Єдиним релевантним документом є висновки Ради ЄС, прийняті на рівні глав МЗС", - відповів на запит офіційний представник Єврокомісії Петер Стано.

Три напрямки роботи, про які йде мова, - вирішення проблем законодавства про вибори, зокрема перехід до єдиного Виборчого кодексу; виправлення наслідків вибіркового правосуддя та недопущення нових його випадків; реалізація всеохоплюючої програми реформ, передбачених Порядком денним асоціації.

Читайте також: Томбінські не знає, чи підпише ЄС угоду про асоціацію з Україною