ru ua

У Женеві сьогодні стартує черговий раунд переговорів щодо Сирії

У Женеві сьогодні стартує черговий раунд переговорів щодо Сирії Фото: ООН (flickr.com/un_photo)

Представники Асада зустрінуться з посланцями антиурядової опозиції під егідою ООН

В Женеві (Швейцарія) сьогодні, 10 липня 2017 року, стартує сьомий раунд переговорів щодо Сирії. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Представники уряду сирійського президента Башара Асада зустрінуться 10 липня в Женеві з посланцями антиурядової опозиції в сьомому раунді мирних переговорів під егідою Організації об'єднаних націй (ООН)", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, зустріч відбудеться на наступний день після початку дії угоди про припинення вогню на південному заході Сирії. Це угода, укладена Російською Федерацією, Сполученими Штатами і Йорданією, була досягнута поза женевських переговорів.

Так, представник ООН Ендрю де Містура заявив, що припинення вогню створило "відповідну атмосферу" для переговорів в Женеві.

Наголошується, що шостий раунд женевських переговорів завершився в травні 2017 року без відчутного прогресу. Опозиція продовжує наполягати, що відставка Асада повинна бути частиною будь-якої угоди, тоді як уряд Сирії вважає, що роль Асада не є темою переговорів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський союз виступає за розширення перемир'я територію всієї Сирії.