ru ua

Зеленський: зарубіжний бізнес готовий інвестувати в Донбас

Зеленський: зарубіжний бізнес готовий інвестувати в Донбас Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Президент анонсував великий проект з реінтеграції

Великий бізнес Франції та Німеччини готовий інвестувати у відновлення інфраструктури на Донбасі. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнесом, передає кореспондент РБК-Україна.

Зеленський розповів, що за розрахунками українських експертів на відновленні Донбасу потрібно більше 300 млрд грн.

"Це буде великий проект з реінтеграції. Але ми не чекатимемо завершення війни. Ми вже зараз починаємо працювати на територіях Донбасу, які ми контролюємо", - заявив Зеленський.

За його словами, необхідно продемонструвати українцям на тимчасово окупованих територіях переваги життя у незалежній Україні.

"Необхідно створити якісні умови у пунктах перетину ліній розмежування (КПВВ - ред.), привести до ладу старі і збудувати нові дороги. Нещодавно я був у Франції і Німеччині. Місцевий великий бізнес готовий нам допомагати та інвестувати. Це стосується і іншого світового та європейського бізнесу", - заявив президент.

Зеленський також закликав представників українського середнього і велику бізнесу долучитись до інвестування у відновлення Донбасу.

"Це наша країна і ми в боргу перед нею. Це моя думка. Я закликаю вас не стояти осторонь і долучитись до фінансування цього проекту (з відновлення Донбасу, - ред.) Як у якості інвесторів, так і у якості благодійників…" - заявив Зеленський.

Зазначимо, що після заклику фінансувати у відновлення Донбасу у залі виникла тиша. Зеленський сказав, що не бачить підтримки. Але після того, як представники бізнесу почали аплодувати, президент пообіцяв пояснити деталі проекту пізніше.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський за місяць на посаді провів зустрічі з олігархами Рінатом Ахметовим, Віктором Пінчуком, Ігорем Коломойським. Як повідомив президент, є домовленість про те, що Ахметов буде вкладати гроші у медицину та інвестувати у дороги та інфраструктуру Донбасу.

Відзначимо, за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 8-12 червня, половина громадян України (50%) очікують від президента Володимира Зеленського вирішення питання припинення вогню на Донбасі, 38% - зниження комунальних тарифів.