Зеленський пропонує Раді нову формулу розрахунку ціни електроенергії

Зеленський пропонує Раді нову формулу розрахунку ціни електроенергії
Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач/РБК-Україна)

Президент також пропонує у відповідному законі відстрочити перехід до нової моделі ринку електроенергії на липень 2020

У Верховній раді України з'явився текст законопроекту авторства президента Володимира Зеленського №10401 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії". Про це свідчать дані на сайті Ради.

Зокрема, документом пропонується передбачити механізм формування вартості електричної енергії, виробленої на вугільних електростанціях, за принципом врахування реальних обґрунтованих витрат на її виробництво.

У пояснювальній записці вказано, що тарифи на електроенергію зросли на 70% і продовжують зростати надалі, а основною причиною такого зростання є застосування формули "Роттердам+" при розрахунку вартості електричної енергії, виробленої вугільними електростанціями.

Застосування таких необ'єктивних підходів у розрахунку відпускної ціни електроенергії призводить до втрат споживачів в середньому на рівні 15 млрд гривень на рік. Тоді, як для виробництва цієї електроенергії в основному використовується вітчизняне чи імпортоване із Російської Федерації вугілля, до якого апріорі не можна застосовувати формулу: "ціна вугілля у портах Амстердам - Роттердам - Антверпен плюс ціна транспортування такого вугілля із цих портів до вітчизняних підприємств", - вказано у записці.

Крім того, пропонується внести зміни до закону "Про ринок електричної енергії", якими передбачити перенесення строків переходу до нової моделі ринку електроенергії на 1 липня 2020 року.

"Прийняття проекту закону за рахунок запровадження обов’язкового тестового режиму для учасників ринку дасть змогу отримати статистичні дані роботи учасників на майбутніх сегментах ринку, оцінити цінові максимуми, виявити недоліки технічних платформ, що буде використано для усунення цих недоліків", - зазначається у пояснювальній.

Нагадаємо, 26 червня Зеленський зареєстрував у Верховній раді законопроект №10401 - закон про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електроенергії. Документ був визначений президентом як невідкладний.

Як писало РБК-Україна, нова модель ринку електроенергії заробила в Україні з 1 липня 2019 року відповідно до норм закону "Про ринок електричної енергії", прийнятого в 2017 році.

Документом передбачені різні механізми купівлі-продажу електроенергії: обопільні умови, ринок "на добу вперед" і внутрішньодобовий ринок.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся