ru ua

Захід критично спостерігає за ситуацією навколо НАБУ, - Стефанишина

Захід критично спостерігає за ситуацією навколо НАБУ, - Стефанишина Фото: Ольга Стефанишина (РБК-Україна)

Західні партнери критично спостерігають за ситуацією навколо Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). При цьому Україна повинна самостійно знайти вихід із ситуації без додаткових закликів з боку міжнародного співтовариства.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

"Очевидно, немає ніяких ідеальних рішень, але те, як ми будемо рухатися далі щодо виправлення цієї ситуації - маркер нашої націленості на трансформації", - повідомила вона.

Віце-прем'єр відзначила необхідність внесення змін у законодавство про антикорупційні органи. При цьому зміни мають розроблятися, створюватися і обговорюватися публічно.

"Це важливо не тому, що ми повинні узгоджувати з ЄС чи США, це важливий маркер відкритості, діалогу та довіри до того, що робить уряд", - додала Стефанишина.

Нагадаємо, в кінці серпня Конституційний суд України визнав неконституційним призначення Артема Ситника директором НАБУ. При цьому в КСУ заявили, що таке рішення не означає, що Ситник звільнений.

Сам Ситник заявив, що таке рішення не здивувало його, так як воно постійно лобіювалося.

За словами спікера Верховної ради Дмитра Разумкова, для врегулювання питання з призначенням Ситника необхідно внести зміни в Конституцію чи закон про НАБУ.