Заступник міністра економіки Італії завтра відвідає КНР з метою залучити інвестиції, - джерела

Середа 25 квітня 2012 20:01

Заступник міністра економіки Італії Вітторіо Гріллі відвідає КНР у спробах переконати місцевих інвесторів вкласти кошти в держоблігації країни. Візит запланований на 26 квітня, повідомили сьогодні обізнані про плани італійського міністерства джерела. Вони уточнили, що Гріллі проведе зустрічі з представниками китайського суверенного інвестиційного фонду China Investment Corporation (одного з найбільших в світі, під управлінням якого перебувають активи на 410 млрд дол.), передає Reuters.

Цей візит італійських політиків в країни Азії в спробах знайти інвесторів вже не перший з моменту розпалу боргової кризи в єврозоні. Раніше прем'єр-міністр Італії Маріо Монті в рамках свого візиту до Пекіна місяць тому закликав місцевих інвесторів розглянути можливість вкладення коштів у держоблігації країни.

Тим часом в CIC вважають, що держоблігації країн Європи, яка переживає гостру бюджетно-боргову кризу, невідповідний об'єкт для довгострокових інвестицій. "Для нас придбання довгострокових європейських держоблігацій, зокрема італійських та іспанських бондів, пов'язане з великими труднощами; це невідповідний об'єкт для комерційних вкладень", - відзначили представники CIC.

Італія виявилася в непростому становищі: ефект від тендерів Європейського центрального банку з надання комерційним банкам дешевих кредитів терміном на три роки поступово розвіявся, і вартість запозичень для Італії на фінансовому ринку стала рости. Так, прибутковість по десятирічним держоблігацій Італії перевищила позначку в 5,6%.

Надії на швидке скорочення італійського держборгу тануть разом з пониженням прогнозу по економічному зростанню країни. Минулого тижня італійська влада знизили оцінку динаміки ВВП, повідомивши про скорочення економіки на 1,2% в 2012 р. замість прогнозованого раніше зниження ВВП на 0,4%. Тим часом держборг Італії, згідно з прогнозами, повинен досягти в поточному році 123,4% ВВП, що ставить країну на друге місце за розміром держборгу після Греції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся