Заступник глави АПУ Філатов тисне не тільки на апеляційний суд Києва, але і на ВГСУ і ВАСУ, - юрист

Олексій Філатов, що відповідає в Адміністрації Президента за судову реформу, здійснює тиск не тільки на Апеляційний суд Києва, але і на інші судові установи, включаючи Вищий адміністративний і Вищий господарський суди України. Про це заявив керуючий партнер юридичної компанії "Капітал" Дмитро Лошаков, коментуючи заяву голови Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка.

За словами Лошакова, його клієнти неодноразово стикалися з фактами тиску Філатова на суди з метою отримання того чи іншого рішення на користь однієї із сторін.

"Зокрема, в 2014 р. ми зіткнулися з ситуацією, коли в справі про позов латвійської компанії Reverta проти українського громадянина щодо прав власності на комерційну нерухомість у Олексія Філатова була чинна довіреність на представлення інтересів Reverta в судах. Довіреність була видана, коли Філатов ще був юристом ЮК "Василь Кісіль і партнери". Більше того, він навіть особисто виступав із заявами від імені компанії, що захищалась в 2013 р. Коли справа розглядалася у Вищому господарському суді, його колишні колеги продовжували представляти інтереси іноземної компанії вже від імені іншої юрфірми. Однак до нас надходили сигнали про те, що Філатов особисто стежить за процесом і дає вказівки суддям, які рішення вони повинні винести, через главу ВГСУ Богдана Львова", - повідомив Лошаков.

Він також додав, що ще в листопаді 2014 року ряд громадських рухів звертали увагу Президента Петра Порошенка на той факт, що в роботі Філатова є конфлікт інтересів, а також на те, що він здійснює тиск на суди, перешкоджаючи справедливому правосуддю. "Ми говорили про те, що Філатов занадто швидко зайняв місце Андрія Портнова і навіть обійшов останнього в мистецтві телефонного права в судовій системі. З надуманих приводів переносяться засідання, змінюється склад суду. Все це свідчить про величезний тиск, який чиниться на суд", - додав адвокат.

Нагадаємо, до обрання Петра Порошенка Президентом Філатов працював юристом в ЮК "Василь Кісіль і партнери", де, зокрема, супроводжував операцію з продажу Борисом Ложкіним "Українського Медіа Холдингу" Сергію Курченко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся