Законопроект про спецконфіскацію не голосується через "переговори за сценою", - Яценюк

НовиниПолітика    20.10.2016 - 13:43
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Законопроект про спецконфіскацію не голосується через "переговори за сценою" та намагання колишніх представники режиму переоформити ці кошти з одних офшорних компаній на інші. Про це заявив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк журналістам у Верховній Раді у середу, 20 жовтня, після того, як парламент не включив до порядку денного законопроект про повернення вкрадених активів.

"Необхідно, щоб президент в найкоротші терміни не просто дав вказівку своїй фракції, а й зустрівся з фракцією, і український парламент нарешті прийняв законне і справедливе рішення, що дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів режиму Януковича" , - зазначив екс-прем'єр.

Яценюк підкреслив, що президент України підтримав двічі публічно позицію щодо необхідності ухвалення даного законопроекту: "Мене турбує поведінка фракції "Блок Петра Порошенка", коли президент звертається до своєї фракції, а фракція дає тільки половину голосів за ухвалення закону про встановлення справедливості і конфіскації активів колишнього режиму. Це непристойно", - заявив він.

Також Яценюк висловив припущення щодо можливих причин, чому даний законопроект не голосується. "Чим довше не голосується цей закон, тим більші шанси, що за сценою проходять переговори, і колишні представники режиму переоформлюють ці кошти з одних офшорних компаній на інші. З тією метою, щоб потім, через рішення чи українських, чи міжнародних судів вивести ці кошти за кордон, і український народ не повернув гроші, які були викрадені з державного бюджету", - наголосив він.

Закон про спецконфіскацію, підкреслив він, дає можливість конфіскувати арештовані урядом Яценюка кошти, що були вкрадені з державного бюджету України режимом Януковича та виведені на 42 офшорні компанії, "які не мають власників, окрім людей, наближених до Віктора Януковича": "Ці кошти зараз знаходяться в Державному Ощадному банку у вигляді грошових коштів та державних цінних паперів. Відповідно до рішення суду і рішення попереднього Уряду, вони арештовані. І вони повинні бути звернені до доходів Державного бюджету".

Яценюк також наголосив, що фракція "Народний фронт" пропонує 50% з цієї суми направити на національну безпеку і оборону: "Це Міністерство оборони, Національна гвардія - безпосередньо для українських вояків".

Він запевнив, що 50% цих коштів фракція пропонує направити на соціальну допомогу для 9 мільйонів громадян України: "6 мільйонів пенсіонерів, які отримають разову фінансову виплату у розмірі 1130 гривень. І 3 мільйони бюджетників - це вчителі, лікарі, які отримають так само разову виплату у розмірі 1400 гривень".

"Тому питання номер один – це невідкладне голосування за закон, який дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів і відправити їх безпосередньо до доходів Державного бюджету. Цей закон дасть можливість і надалі конфісковувати кошти, які були так само вкрадені через корупційні діяння попереднім режимом", - підкреслив лідер "Народного фронту".

"Це питання політичного авторитету і коаліції, і в цілому української влади. І це питання виживання країни на 2017 рік", - резюмував Яценюк.

On Top