Законопроект про спецконфіскацію не голосується через "переговори за сценою", - Яценюк

НовиниПолітика    20.10.2016 - 13:43
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Законопроект про спецконфіскацію не голосується через "переговори за сценою" та намагання колишніх представники режиму переоформити ці кошти з одних офшорних компаній на інші. Про це заявив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк журналістам у Верховній Раді у середу, 20 жовтня, після того, як парламент не включив до порядку денного законопроект про повернення вкрадених активів.

"Необхідно, щоб президент в найкоротші терміни не просто дав вказівку своїй фракції, а й зустрівся з фракцією, і український парламент нарешті прийняв законне і справедливе рішення, що дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів режиму Януковича" , - зазначив екс-прем'єр.

Яценюк підкреслив, що президент України підтримав двічі публічно позицію щодо необхідності ухвалення даного законопроекту: "Мене турбує поведінка фракції "Блок Петра Порошенка", коли президент звертається до своєї фракції, а фракція дає тільки половину голосів за ухвалення закону про встановлення справедливості і конфіскації активів колишнього режиму. Це непристойно", - заявив він.

Також Яценюк висловив припущення щодо можливих причин, чому даний законопроект не голосується. "Чим довше не голосується цей закон, тим більші шанси, що за сценою проходять переговори, і колишні представники режиму переоформлюють ці кошти з одних офшорних компаній на інші. З тією метою, щоб потім, через рішення чи українських, чи міжнародних судів вивести ці кошти за кордон, і український народ не повернув гроші, які були викрадені з державного бюджету", - наголосив він.

Закон про спецконфіскацію, підкреслив він, дає можливість конфіскувати арештовані урядом Яценюка кошти, що були вкрадені з державного бюджету України режимом Януковича та виведені на 42 офшорні компанії, "які не мають власників, окрім людей, наближених до Віктора Януковича": "Ці кошти зараз знаходяться в Державному Ощадному банку у вигляді грошових коштів та державних цінних паперів. Відповідно до рішення суду і рішення попереднього Уряду, вони арештовані. І вони повинні бути звернені до доходів Державного бюджету".

Яценюк також наголосив, що фракція "Народний фронт" пропонує 50% з цієї суми направити на національну безпеку і оборону: "Це Міністерство оборони, Національна гвардія - безпосередньо для українських вояків".

Він запевнив, що 50% цих коштів фракція пропонує направити на соціальну допомогу для 9 мільйонів громадян України: "6 мільйонів пенсіонерів, які отримають разову фінансову виплату у розмірі 1130 гривень. І 3 мільйони бюджетників - це вчителі, лікарі, які отримають так само разову виплату у розмірі 1400 гривень".

"Тому питання номер один – це невідкладне голосування за закон, який дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів і відправити їх безпосередньо до доходів Державного бюджету. Цей закон дасть можливість і надалі конфісковувати кошти, які були так само вкрадені через корупційні діяння попереднім режимом", - підкреслив лідер "Народного фронту".

"Це питання політичного авторитету і коаліції, і в цілому української влади. І це питання виживання країни на 2017 рік", - резюмував Яценюк.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
На фінансування пільгового проїзду та послуг зв'язку може знадобитися 2,2 млрд гривень Рада знову відмовилася включити законопроект про спецконфіскацію до порядку денного
On Top