ru ua

Законопроект про вибори народних депутатів не відповідає рекомендаціям ПАРЄ, - Венеціанська комісія

Законопроект про вибори народних депутатів не є тим, який було рекомендовано резолюцією Парламентською асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ. Про це заявив заступник голови партії "Батьківщина" Григорій Немиря з посиланням на висновки Венеціанської комісії, передає прес-служба партії.
"Запропонований проект закону не був тим, який представники Венеціанської Комісії обговорювали з представниками української влади. Він також не є тим, який було рекомендовано резолюцією ПАРЄ 1755", - говориться у висновках Венеціанської комісії.
При цьому народний депутат від ПР у Верховній Раді, голова парламентського комітету з питань правосуддя Сергій Ківалов повідомив, що Венеціанська комісія відзначила позитивні сторони документа, а також висловила ряд пропозицій і зауважень. За його словами, більшість пропозицій були враховані, крім тих, що суперечать Конституції України.
"Однозначно не були враховані тільки ті зауваження, які прямо суперечили б нормам Конституції. Зокрема, це стосується пункту 24, де рекомендується вилучити вимогу до кандидату проживати на території держави протягом останніх 5 років, і пункту 16, яким рекомендується дозволити балотуватися кандидатам, звинуваченим у скоєнні злочинів середньої і меншої ваги", - сказав Ківалов.
Він також підкреслив, що Венеціанська комісія у своєму звіті заявила: "Вибір виборчої системи є суверенним правом кожної держави".
При цьому, за словами Немирі, ВК наголосила, що "рішення про вибір виборчої системи мусить бути результатом широких і відкритих дискусій у парламенті за участю усіх політичних партій. Зміна виборчої системи не повинна підривати довіру виборців, політичних партій та громадянського суспільства до виборчого процесу".
У висновках комісії, за інформацією "Батьківщини", говориться, що "вибори за змішаною системою і виборчий бар'єр, а також заборона на участь у виборах виборчих блоків є рішенням правлячої більшості, яке вона зробила в односторонньому порядку і без консультацій з представниками інших політичних партій і громадянського суспільства".
Нагадаємо, 10 жовтня до Верховної Ради внесено законопроект про вибори народних депутатів № 9265-1.