Законопроект про ліцензування може дестабілізувати ринок підакцизних товарів, - нардеп

Середа 11 лютого 2015 18:38

Законопроект "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (№0934) може ввести "подвійне ліцензування" спирту, алкогольних і тютюнових виробів. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Роман Насиров (фракція Блоку Петра Порошенка) в офіційному листі на ім'я голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, а також головам фракцій, які входять у парламентську більшість.

На думку голови податкового комітету, даний законопроект може серйозно дестабілізувати ринок підакцизних товарів. Він нагадав, що в Україні вже не перший рік діє закон "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", який чітко регулює всі питання виробництва та обігу спирту, алкогольних і тютюнових виробів.
"Цим законом вже визначений чіткий і прозорий порядок видачі, призупинення та анулювання ліцензій на виробництво, оптову і роздрібну торгівлю, імпорт та експорт спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", - нагадав у своєму листі Насиров.

На думку нардепа, впровадження "подвійного ліцензування" підакцизної продукції призведе до законодавчої плутанини - коли норми чинного закону будуть суперечити нормам законопроекту №0934. Це, у свою чергу, "порушить вже усталену систему регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних і тютюнових виробів".

Більш того, як зауважив Насиров, "якщо йти чітко "по букві" нового законопроекту, виходить, що виробництво і торгівля спиртом, алкогольними та тютюновими виробами потрапляють під запропоновану авторами законопроекту єдину вартість ліцензії - яка становить лише одну мінімальну зарплату (на даний момент 1218 грн.). Для порівняння, на даний момент, вартість однієї ліцензії на оптову торгівлю спиртом, алкоголем і тютюном становить 500 тис. грн на рік".

Зазначимо, найближчим часом у парламенті буде розглядатися законопроект №0934, який пропонує розширити повноваження органу ліцензування, а також поширити дію даного документа на виробництво і торгівлю спиртом, алкогольними та тютюновими виробами.

На думку деяких експертів, законопроект №0934 може перетворити ліцензуючий орган в нову "тендерну палату", що призведе до суттєвого збільшення витрат українського бізнесу.

Даний законопроект був розроблений народними депутатами попереднього скликання, зокрема Владиславом Лук'яновим (Партія регіонів), Ігор Шаров (Партія регіонів) та Сергієм Баландін (КПУ), і повторно внесений до Верховної Ради нового скликання.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся