Законодавчий процес у справі "бандерівської ідеології" ще не закінчено, - МЗС Польщі

Законодавчий процес у справі "бандерівської ідеології" ще не закінчено, - МЗС Польщі
Фото: МЗС Польщі (wikimedia.orgAdrian Grycuk)

Варшава пояснила наміри польських законодавців щодо спірного історичного питання

Міністерство закордонних справ Польщі заявляє, що законодавчий процес у справі щодо офіційного введення покарання за схвалення "бандерівської ідеології" в країні ще не завершено. Про це повідомляє "Польське радіо".

Зазначено, що таку заяву зробила офіційна Варшава у зв’язку з обуренням МЗС України з приводу схвалення 26 січня 2018 року Сеймом Польщі закону "Про зміну закону про Інститут національної пам’яті - Комісію переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законодавчих актів".

Як пояснили в МЗС Польщі, наміром авторів законопроекту є запобігати запереченню або применшенню відповідальності тих, що вчинили злочини в рамках формацій, які колаборували з німецьким Третім Рейхом.

Дипломатичне відомство запевняє, що це стосується лише осіб, які публічно і всупереч фактам заперечують вищеназвані злочини. Міністерство наголошує, що в розумінні цього законопроекту наукова та художня діяльність злочином не є.

Також у комюніке МЗС Польщі підкреслено, що "польська сторона підтверджує свою волю будувати стратегічне партнерство з Україною".

"Проте, як ми не раз наголошували, це партнерство має ґрунтуватися на правді", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 26 січня МЗС України висловило глибоку стурбованість із приводу схвалення польським Сеймом закону, який дозволяє відкривати кримінальні провадження за заперечення злочинів українських націоналістів.

"Прикро, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися. Категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, у т. ч. некоректного використання в офіційному документі Польщі назви частини території сучасної України", - йшлося в повідомленні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся