ru ua

Закон про обов'язкову рекапіталізацію облігацій НБУ буде скасовано, - Ю.Колобов

Закон про обов'язкову рекапіталізацію облігацій Національного банку України найближчим часом буде скасовано. Про це на "круглому столі" заявив перший заступник глави НБУ Юрій Колобов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Реформи в банківському секторі ніщо не стримує. Один закон вже пройшов третє читання (в парламенті), а другий подано до Верховної Ради. Ми з Кабінетом міністрів дуже активно працюємо, точно так само як по четвертому пункту, який Україна не виконала за програмою з МВФ. Це те, що стосується випуску обов'язкових рекапіталізвованних облігацій ", - сказав Ю.Колобов.
За його словами, на останньому засіданні уряду було прийнято рішення, попередньо узгоджене з НБУ, про те, що найближчим часом відповідний закон "буде скасовано".
Нагадаємо, сьогодні постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив про те, що однією з вимог МВФ для надання чергового траншу кредиту є скасування закону, згідно з яким НБУ повинен закуповувати рекапіталізаційні облігації протягом 5 днів за їх номінальною вартістю.
Відзначимо, раніше директор департаменту управління державним боргом та міжнародного співробітництва Міністерства фінансів України Сергій Макацарія заявляв, що Мінфін очікує візит місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) з 10 по 20 травня.
"З 10 по 20 травня ми очікуємо місію... Після цього в червні можливий черговий транш", - заявив С.Макацарія.

Також нагадаємо, що МВФ у меморандумі про економічну і фінансову політику вимагає скасування законодавчої норми, яка передбачає, що НБУ зобов'язаний викуповувати "рекапіталізаційні" ОВДП за їхньою номінальною вартістю.