Закон щодо зміни порядку вивезення дітей за кордон набрав чинності

Вівторок 28 серпня 2018 12:55
Закон щодо зміни порядку вивезення дітей за кордон набрав чинності
Ілюстративне фото (t.me znajua)

Дитина може виїхати за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає, без нотаріального дозволу іншого

У вівторок, 28 серпня 2018 року,  набрав чинності закон щодо зміни порядку вивезення дітей за кордон - № 2475-VIII "Про внесення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання". Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Документ було схвалено Верховною радою України 3 липня 2018 року, а 22 серпня Кабінет міністрів прийняв постанову №619 "Про внесення змін до правил перетинання державного кордону громадянами України", яка набирає чинності  також відсьогодні.

Відповідно до змін, той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців. При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі у дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

Підкреслюється, що раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишніх дружину чи чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів. 

Також вказано, що право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Проте лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів.

"Для цього йому необхідно звернутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитиною. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд", - зазначили у ДПСУ.

Передбачено, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адмінвідповідальність. До того ж, якщо на громадянина накладено адмінстягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, окрім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків.

Нагадаємо, в Україні з початку 2018 року станом на серпень із неплатників аліментів стягнули понад 2,6 млрд гривень.

Раніше президент Петро Порошенко підписав закон, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся