ua en ru

На Закарпатті добуватимуть сіль, яка перекриє 100% потреб країни: названі терміни

На Закарпатті добуватимуть сіль, яка перекриє 100% потреб країни: названі терміни Фото: голова Закарпатської ОВА Віктор Микита (t me zakarpatskaODA)

У Закарпатській області готується прийняти естафету найпотужнішого виробника солі в Україні. Родовище може забезпечити потреби країни на 100%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Закарпатської ОВА Віктора Микиту у Facebook.

За його словами, йдеться про Буштинське соляне родовище, яке може добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.

"Після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт, котрий починається з 35 до 500 метрів", - зазначив Микита.

Він повідомив, що вже почали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників тощо. Також було закуплено сучасне обладнання для глибокого промислового буріння.

"За інформацією фахівців, вже через 6 місяців ми будемо мати першу добуту сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі - до 450 тисяч тонн на сезон", - зазначив Микита.

При цьому, голова ОВА підкреслив, що після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

"Ми надали інвестору максимально сприятливі умови, домовилися про розгляд додаткових опцій у межах індустріального парку, котрі дозволять підприємству швидше розвиватися", - додав Микита.

Нагадаємо, що через бойові дії на Донбасі зупинилося держпідприємство "Артемсіль", яке раніше забезпечувало 100% потреби країни, що призвело до дефіциту солі в країні.

Після чого Одеська область запропонувала заміну "Артемсолі". Йдеться про Ізмаїльське родовище та можливий видобуток на Куяльницькому лимані, який давно припинився.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.