ru ua

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію Фото: Геннадій Корбан затриманий Службою Безпеки

У суботу вранці народний депутат Борис Філатов повідомив про те, що Служба безпеки затримала дніпропетровського бізнесмена, голову партії "Укроп" і екс-кандидата в мери Києва Геннадія Корбана. За словами Філатова, затримання Корбана супроводжувалося масовими обшуками у членів "Укропу". У свою чергу в СБУ заявляють, що проводять масштабну спецоперацію в Дніпропетровську. РБК-Україна стежить за розвитком подій.

2 листопада

14:57 Сьогодні в 16:00 в Новозаводському суді Чернігова відбудеться суд на Геннадієм Корбаном.

"Судове засідання над лідером Кропу відбудеться о 16.00 у Новозаводському суді міста Чернігова. Про це повідомив один з адвокатів затриманого. Слідчим суддею є Олексій Падалюка", - йдеться у повідомленні прес-службі УКРОП.

Активісти партії в знак підтримки організували мітинг під будівлею суду. Вони повідомляють, що Корбана вже привезли в Новозаводський суд. На дворі багато добре екіпірованої міліції та СБУ.

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію

Фото: акція партії УКРОП біля будівлі суду

10:18 "На Корбане ніхто зупинятися не буде". Саме з таким загрозливим посилом виступив Президент Петро Порошенко в неділю ввечері. "У нас ні в кого немає імунітету від відповідальності за корупційні злочини", - додав глава держави. Відзначимо, що на даний момент це єдиний коментар Порошенка з приводу затримання Корбана.

31 жовтня

22:00 Митинг, который был организован партией УКРОП в Днепропетровске, закончился. Процесуальний статус Корбана будет определенные в ближайшее время. За дальнейшим развитием собітий следите на РБК-Украина.

21:42 Лідер Радикальної партії Олег Ляшко також висловив свою думку з приводу сьогоднішніх подій.

"Ми повинні об'єднуватися, щоб зупинити диктатуру Порошенко. Президент особисто віддає команди ГПУ і СБУ про арешт незручних опонентів. Це злочин і підстава для імпічменту", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Ми маємо об'єднуватися, щоб зупинити диктатуру Порошенка. Президент особисто віддає команди ГПУ і СБУ про арешт незручних опонентів. Це злочин і підстава для імпічменту

Posted by Олег Ляшко on 31 октября 2015 г.

20:57 З приводу затримання Геннадія Корбана висловив свою думку народний депутат Святослав Олійник.

"Немає більшого ідіотизму, ніж звинуватити Корбана в розкраданні грошей з Фонду Оборони Країни. Корбан сам був одним із найбільших донорів цього фонду", - написав він у своєму Facebook.

Нет большего идиотизма, чем обвинить Корбана в хищении денег из Фонда Обороны Краины. Корбан сам был одним из крупнейших...

Posted by Svyatoslav Oliynyk on 31 октября 2015 г.

20:28 Адвокати, які знаходяться на території головного слідчого управління ГПУ, повідомили, що Геннадія Корбана стало погано.

"У Корбана піднявся тиск. На територію управління заїхала машина швидкої допомоги", - йдеться в повідомленні.

Фото під'їхала до воріт ГПУ швидкої допомоги опублікував у своєму Facebook член політради партії КРІП Дмитро Сіманський.

швидка до ГПУ

Posted by Дмитро Сіманський on 31 октября 2015 г.

20:21 "Самопоміч" отреагировала на обыски в приемной кандидата в мэры Днепропетровска от партии УКРОП Бориса Филатова и задержание Геннадия Корбана. В сообщении пресс-службы партии говорится о том, что, по мнению "Самопомочі", это "попытка вернуть Украину во времена политических репрессий Виктора Януковича".

"Мы категорически против выборочного правосудия. То факты, на основании которых сегодня обвиняют Геннадия Корбана были известны и обществу, и органам правопорядка давно. Деятельность, за которую необходимо было наказывать, осталась незамеченной прокуратурой и безнаказанным в глазах общества. Однако, лишь теперь, когда Геннадий Корбан стал членом политической партии, которая выступила с резкой критикой действий Президента, его прошлое стало основанием для ареста. Поэтому очевидно, правдивыми мотивами задержания является политическое преследование", - сообщает пресс-служба.

В сообщении также говорится, что "Самопоміч" требует от Президента Украины и премьер-министра немедленно уволить генпрокурора и назначить независимого приемника.

19:52 Борис Філатов опублікував у своєму Facebook відео затримання Геннадія Корбана.

"Не предьявляя документи, не зачитуючи звинувачень, без понятих і адвокатів", - написав він.

Тут подонки в мундирах делают заявления, что у них все по закону.Посмотрите видео как они выкрали Корбана.Не предьяв...

Posted by Borys Filatov on 31 октября 2015 г.

19:40 Глава прес-служби Кропу Кирило Тимошенко опублікував у своєму Facebook фото з мітингу під Дніпропетровської ОДА.

На улице мороз. Мамочки с детьми, генераторы, флаги, плакаты написанные за несколько минут простыми людьми своими рукам...

Posted by Kirill Timoshenko on 31 октября 2015 г.

19:22 Куценко також повідомив, що процесуальний статус Корбана буде визначено найближчим часом.

"Зараз він є затриманим, не підозрюваним. І я думаю, найближчим часом буде вирішено питання щодо його процесуального статусу", - заявив Куценко.

У свою чергу речник СБУ Олену Гітлянську наповнила, що у правоохоронців є для цього 72 години.

19:18 У Генеральній прокуратурі відмовляються називати місце перебування затриманого Геннадія Корбана.

"Зараз вирішується питання щодо подальшого його процесуального статусу. Тому він у безпечному місці, все з ним в порядку. Але саме місце розташування ми поки розголошувати не будемо, тому що до нас надходить інформація про можливі провокації, про можливі спроби перешкодити певних слідчих дій, проводити несанкціоновані мітинги протести", - повідомив помічник генерального прокурора України Владислав Куценко.

19:01 У ході брифінгу прес-секретар СБУ Олену Гітлянську заявила, що ГПУ і СБУ здійснює процесуальні дії поки відносно двох осіб.

"Стосовно двох осіб, це саме двох осіб, які у нас є факти, які можуть бути причетні до організації діяльності цього злочинного угруповання. Там ще багато інших осіб", - уточнив помічник генерального прокурора України Владислав Куценко.

18:45 Конкурент Філатова на пост мера Дніпропетровська Олександр Вілкул теж висловився з приводу затримання Геннадія Корбана. Кандидат від Оппоблока написав у своєму Facebook про те, що буде домагатися справедливого розслідування, незважаючи на расхожесть політичних поглядів з представниками партії КРІП.

За його словами, Корбан допускав безліч порушень на виборах, які не присікалися владою.

"І, незважаючи на те, що в багатьох питаннях Корбан виступає моїм жорстким опонентом, я буду домагатися того, щоб було проведено справедливе розслідування. Я не вважаю, що на їх свавілля відповіддю має бути беззаконня. Все має бути по закону і по справедливості", написав Вілкул.

НЕСМОТРЯ НА ТО, ЧТО ВО МНОГИХ ВОПРОСАХ КОРБАН ВЫСТУПАЕТ МОИМ ЖЕСТКИМ ОППОНЕНТОМ, Я БУДУ ДОБИВАТЬСЯ ТОГО, ЧТОБЫ БЫЛО ПРОВ...

Posted by Олександр Вілкул on 31 октября 2015 г.

18:12 Прес-служба Кропу з посиланням на члена політради і голови секретаріату партії Дениса Борисенко повідомляє про те, що Геннадій Корбан може перебувати в слідчому управлінні Генеральної прокуратури України в Києві.

"На жаль, ми не можемо зараз туди потрапити, побачити, адвокатів не допускають. Тому на сто відсотків підтвердити інформацію, що він там і з ним все добре, ми не можемо. Це поки що неофіційна інформація", - сказав Борисенко.

17:53 Між тим в соцмережах триває обговорення того, що влада притягують до кримінальної відповідальності кого завгодно, крім колишніх "регіоналів". Згадують Сергія Клюєва, якому влада "дозволили втекти", та Ігоря Мосійчука, затриманого в будівлі Верховної ради. З'являються і жарти на цю тему.

17:23 В центральному офісі партії КРІП в ході обшуків вилучили гроші в сумі понад 1 млн дол., 5 автоматів Калашникова зі збитими номерами, велику кількість печаток суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих у Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях, а також оригінальну печатку Управління комунальної власності Дніпропетровської міської ради, передає "112 Україна" з посиланням на джерела в Генеральній прокуратурі України.

Крім того було вилучено дороге імпортне устаткування для прослушки, якого немає навіть у вітчизняних спецслужб.

16:58 У прес-службі ВО "Батьківщина" висловили офіційну позицію партії з приводу затримання Геннадія Корбана. У повідомленні говориться, що хоча "Батьківщина" і не є політичним партнером Кропу, однак вважає, що дані події виглядають як вибіркове правосуддя та політичні переслідування.

За інформацією "Батьківщини", тривають обшуки у народних депутатів партії КРІП, що "є неприпустимим і суперечить закону".

"У зв'язку з цим ВО "Батьківщина" вимагає, щоб Генеральний прокурор і голова Служби безпеки України прибули у вівторок на пленарне засідання Верховної Ради України. Вони повинні поінформувати народних депутатів і суспільство про підстави затримання голови партії КРІП Геннадія Корбана та довести відсутність політичного підтексту в діях силовиків", - сказано в повідомленні.

16:48 Борис Філатов повідомив у своєму Facebook про те, що до нього в приймальню проникли невідомі особи та проводять обшук.

"Прямо зараз ло мене в приймальню без понятих проникли люди", - написав він.

Прямо сейчас у мен в приемную без понятых проникли люди.

Posted by Borys Filatov on 31 октября 2015 г.

16:20 Відомий журналіст-розслідувач Дмитро Гнап написав у своєму Facebook про те, що обшуки в Кропі і арешт Корбана є спільною ініціативою Петра Порошенка та Опозиційного блоку.

Ха... Петр Алексеевич, он такой Виктор Федорович. Как узнал мой коллега Александр Курбатов, СБУ и ГПУ получили на руки ...

Posted by Дмитро Гнап on 31 октября 2015 г.

15:56 Один з адвокатів Корбана Євген Пашко вважає, що затримання Корбана покликана чинити тиск на Бориса Філатова.

"Ми не знаємо, за що затриманий Корбан, не знаємо де він, не повідомлені родичі, нас не пускають нікуди. Це приватизація правоохоронної системи. Дійсно, прокуратура висловилася про якесь відмивання. Але це просто слова. У них є обов'язки, слідувати яким вони повинні до заяви, ми нічого, по суті, не знаємо. Це не правосуддя, а інквізиція", - заявив адвокат Ігор Головко.

15:37 Борис Філатов у своєму Facebook повідомив про те, що УКРОП оголошує загальну мобілізацію. Він закликав усіх тих, хто підтримує партію, собратся сьогодні в 18:00 біля Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

"Готуємося дати останній бій реваншистам і коллаборантам. Мерзотникам, які прийшли у владу на людській крові і надії", - написав Філатов.

Партия обьявляет всеобщую мобилизацию.Я обращаюсь к членам нашей партии. Нашим депутатам. Избирателям. Демобилизованны...

Posted by Borys Filatov on 31 октября 2015 г.

15:31 У розпорядженні РБК-Україна опинилися копії прокурорського подання на обшуки у членів партії УКРОП.

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію

Фото: копія прокурорського подання

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію

Фото: копія прокурорського подання

Затримання Корбана: УКРОП оголошує загальну мобілізацію

Фото: копія прокурорського подання

15:12 Журналістка Світлана Крокова написала у своєму Facebook про те, що Геннадій Корбан зараз перебуває у Чернігівському СІЗО.

Пятница вчера. Вечер.У Корбана звонит мобильный. Он берет трубку и тут же ее кладет. Кривится брезгливо.- Кто это? - с...

Posted by Svetlana Kryukova on 31 октября 2015 г.

14:49 Відреагував на сьогоднішні події і лідер "Правого сектора" Дмитро Ярош. У своєму Facebook він написав про те, що нинішня влада своїми діями може спровокувати "продовження і закінчення Революції".
"Добробати, "Правий сектор", "Свобода", Ігор Мосійчук, тепер КРІП... Таке враження, що у влади є те, що дуже хочуть продовження і завершення Революції. Мабуть, це "справжні революціонери "Порошенко і Шокін. Слова "не розгойдуйте державну човен" тепер, з упевненістю, можна унапрямити до них", - йдеться в повідомленні.

Добробати, "Правий сектор", "Свобода", Ігор Мосійчук, тепер УКРОП... Таке враження, що у владі є ті, які дуже хочуть п...

Posted by Дмитро Ярош on 31 октября 2015 г.

14:32 Як повідомив РБК-Україна член політради партії КРІП Дмитро Сіманський, Корбан на даний момент знаходиться в Чернігові. Його везуть в Новозаводський суд міста, який обере запобіжний перетину.

14:23 Свою думку з приводу затримання Корбана та обшуків Кропу висловив у своєму Facebook нардеп від партії "Самопоміч" Семен Семенченко. Він підтримав позицію, висловлену раніше в офіційній заяві партії УКРОП, про те, що "це репресії до політичних противників".

"Питань багато. Відповідь одна. Це репресії до політичних супротивників. Це порятунок рядового Вілкула в Дніпрі. З цього і будемо виходити", - написав Семенченко.

По ситуации с задержанием лидера "Укропа" Геннадия Корбана. Если есть вопросы к его бизнес- деятельности - почему они не...

Posted by Семен Семенченко on 31 октября 2015 г.

14:06 Народний депутат України Олександр Дубінін у своєму Facebook повідомив про те, що в Запоріжжі у активістів партії УКРОП почали проводити обшуки.

"У квартирі Геннадій Олеговича і в квартирі його батьків проходить обшук. У Геннадія Олеговича є досить цінна колекція картин. В даний момент йде їх опис та вилучення. Почали обшук у активістів кропу в Запоріжжі. Тримаємося", - написав Дубінін.

В квартире Геннадий Олеговича и в квартире его родителей проходит обыск. У Геннадий Олегович имеется достаточно ценная к...

Posted by Александр Дубинин on 31 октября 2015 г.

13:55 У партії УКРОП звинуватили Петра Порошенка в таємній співпраці з Володимиром Путіним.

"Президент України шляхом тиску на своїх політичних опонентів має намір реалізувати таємні домовленості в рамках плану "Путіна-Порошенко" і здати весь південний схід країни проросійським сепаратистам", - йдеться в заяві партії.

Тиск на партію, на думку УКРОПУ, є засобом для забезпечення перемоги на виборах мера Дніпропетровська кандидата від Оппоблока Олександра Вілкула.

13:44 У Дніпропетровську починається прес-конференція за участю представників "Кропу", зокрема, кандидата в мери Павлограда Євгена Терехова (боєць АТО з позивним "Джексон"). Її трансляція доступна онлайн. Як повідомляє прес-служба "Кропу", прес-конференція присвячена затримання Корбана та проведення обшуків у членів партії та волонтерів.

13:26 Цікаво, що спецоперація, проведена ГПУ і СБУ, в рамках якої відбулося затримання Корбана, торкнулася також і правоохоронців. Про це РБК-Україна повідомив помічник генерального прокурора Владислав Куценко. "Обшуки, в тому числі, проводяться і в окремих працівників правоохоронних органів", - зазначив Куценко.

13:22 Між тим, як повідомляє Борис Філатов у себе в Facebook, у батьків Корбана обшуком справа не обмежилася - вже дійшло до вилучень. "У Корбана батьків почали описувати картини на стінах і вивозити цінності", - написав Філатов.

У Корбана родителей начали описывать картины на стенах и вывозить ценности

Posted by Borys Filatov on Saturday, October 31, 2015

13:10 Служба безпеки підтвердила затримання Корбана. Про це на брифінгу 31 жовтня повідомила речник СБУ Олену Гітлянську, передає кореспондент РБК-Україна. "Інформація відповідає дійсності. Він був затриманий серед інших членів злочинного угруповання", - зазначила Гітлянська.

У той же час помічник генпрокурора Владислав Куценко повідомив, що на даний момент вивчається питання про можливе керівництво Корбаном організованого злочинного угруповання. "Ми вивчаємо питання щодо його безпосереднього керівництва цією злочинною організацією", - заявив Куценко.

Також повідомляється, що Геннадій Корбан зараз знаходиться в правоохоронних органах, найближчим часом йому оберуть запобіжний захід.

13:04 В інтернеті з'явилося відео обшуків в "Укропі". Два фрагменти відео опублікувала у себе в Facebook одна з волонтерів Наталія Хазан.

Обыск

Posted by Наталия Хазан on Saturday, October 31, 2015

Прекрасное субботнее утро

Posted by Наталия Хазан on Saturday, October 31, 2015

12:56 Версію про політичні репресії підтримують не тільки в "Кропі". Ось і нардеп від "Блоку Петра Порошенко" Тарас Батенко заявив про свій вихід з фракції на знак протесту "з причини початку політичних репресій в Україні". Про це Батенко написав у себе на Facebook.

"Сьогодні владою зроблено рішучий крок до появи нової диктатури. Таємні угоди влади з "Опозиційним блоком" можуть призвести до реставрації старого режиму. Ми не можемо цього допустити. Закликаю демократичну громадськість України, міжнародні організації вжити всі можливі конституційні кроки для збереження держави і демократії", - заявив нардеп.

Шановні друзі!Заявляю про свій вихід з депутатської фракції БПП на знак протесту з приводу початку політичних репресій...

Posted by Taras Batenko on Saturday, October 31, 2015

12:48 Як повідомила прес-секретар СБУ Олену Гітлянську, у спецоперації Служби безпеки і Генеральної прокуратури в Дніпропетровську задіяно понад 500 працівників служби. "СБУ і ГПУ проводять широкомасштабну спецоперацію в Дніпропетровську! Задіяно понад 500 працівників Служби. Подробиці через кілька годин. Ніякої політики!", - заявила Гітлянську.

12:40 Нагадаємо, раніше сам Геннадій Корбан розповідав, що за час його перебування на посаді заступника голови Дніпропетровської ОДА (в той час ОДА очолював олігарх Ігор Коломойський) стосовно нього було порушено вісім кримінальних справ. "Нас з Олійником (Святослав Олійник, також заступником Коломойського, - ред.) вже допитували по кілька разів у різних органах, спочатку в ГПУ, тепер в СБУ", - заявляв Корбан ще в березні цього року.

12:29 Служба безпеки проводить обшук в приміщенні депутатської групи "Укроп" за адресою Володимирська, 12 в Києві. Про це РБК-Україна повідомив член політради партії Дмитро Сіманський. За словами Симанского, він не знає, з якого приводу проходить обшук, в даний момент депутати якраз "їдуть розбиратися".

12:16 А в Генеральній прокуратурі запевняють, що ні про які репресії мова йти не може - спецоперація СБУ і ГПУ пов'язана з ліквідацією злочинного угруповання. Про це в коментарі РБК-Україна повідомив помічник Генерального прокурора України Владислав Куценко.

"Сьогодні відбулася спільна широкомасштабна спецоперація за участю генеральної прокуратури України та Служби безпеки України, пов'язана з ліквідацією злочинного угруповання. Основна стаття, за якою ми працюємо - це ст. 255 Кримінального кодексу України, тобто створення і діяльність злочинної організації. Проводяться широкомасштабні дії, обшуки, інші оперативні заходи, затримання осіб ", - повідомив він.

За його словами, слідчо-оперативні дії проходять в кількох містах. У той же час він уточнив, що ніякого політичного підґрунтя в діях правоохоронців немає.

"І я звертаю увагу, що ніякого політичного підґрунтя в наших діях немає. По-перше, спецоперація проводиться після завершення місцевих виборів. Як ви знаєте, вони відбулися. По-друге, особи, які затримуються, затримуються аж ніяк не по їхній партійній приналежності до тієї чи іншої політичної сили. Вони затримуються виключно при наявності фактів участі в діяльності злочинної організації. А до якої партії вони належать - для нас неважливо", - заявив Куценко.

12:06 Борис Філатов у своєму Facebook підтвердив інформацію про обшуки у батьків Геннадія Корбана. "Йде обшук у Корбана батьків. У нього хвора лежача мати. Не пускають адвоката для оформлення заяви про викрадення Геннадія. Нелюди", - написав Філатов.

Идет обыск у Корбана родителей.У него больная лежачая мать.Не пускают адвоката для оформления заявления о похищении Геннадия.Нелюди.

Posted by Borys Filatov on Saturday, October 31, 2015

12:02 Прес-служба партії "Укроп" оприлюднила заяву Бориса Філатова, приурочене до затримання Корбана та обшуків у партійців "Укропу".

"Тільки політичні репресії. Мабуть, комусь не подобається хороший результат "Укропу" на місцевих виборах, який ми показали, увійшовши в 15 обласних рад, 150 міських рад, понад 200 районних рад. Можливо, хтось хоче тиснути на мене перед другим туром. Я поки не можу зрозуміти, але це можуть бути тільки політичні репресії. У Дніпропетровську йде тотальна зачистка партії", - заявив Філатов.

Він також повідомив подробиці затримання Корбана: "Його затримали на моїх очах - без пояснення причин і без жодного документа. До нього прийшли додому і почали ламати двері. Коли я підійшов (він живе по сусідству) і запитав, що відбувається, мені повідомили, що тут шукають злочинця, який, за їх даними, знаходиться в цьому будинку. Вони зламали двері, схопили Корбана на порозі і повезли невідомо куди".

11:53 У своєму Facebook Борис Філатов кількома штрихами доповнив відбувається з членами партії "Укроп". "Зламують двері, не пускають адвокатів, блокують народних депутатів. Це країна перемогла Революції Гідності", - написав Філатов.

Взламывают двери, не пускают адвокатов, блокируют народных депутатов.Это страна победившей Революции Достоинства.

Posted by Borys Filatov on Saturday, October 31, 2015

11:49 Як повідомив РБК-Україна повідомило джерело в партії "Укроп", також проходять обшуки в центральному офісі партії в Києві, на вул. Володимирській. Крім того, обшуки проходять у всіх фондах, які співпрацюють з партією. "Обшукують офіси волонтерів і навіть квартиру батьків Корбана", - розповіло джерело.


11:44 Про затримання Геннадія Корбана представниками СБУ Борис Філатов повідомив у своєму Facebook. "У членів партії масові обшуки. По офісах, партнерам. Корбана затримало СБУ і увезло в невідомому напрямку", - написав Філатов. На запит РБК-Україна Речник СБУ Олену Гітлянську не спростувала цю інформацію, але і не підтвердила її. За її словами, СБУ спільно з Генеральною прокуратурою проводить широкомасштабну спецоперацію в Дніпропетровську і всі деталі будуть озвучені найближчим часом.

"Служба безпеки спільно з Генеральною прокуратурою проводить у Дніпропетровську широкомасштабну спецоперацію. І всі деталі ми повідомимо буквально через кілька годин, можливо навіть на спеціальному брифінгу", - сказала вона.