За рік бізнес має встигнути підготуватись до норм закону про трансфертне ціноутворення, - експерти

Середа 23 січня 2013 19:34

У разі прийняття парламентом закону про трансфертне ціноутворення, він має вступити в дію з 1 січня 2014 р. Це означає, що в бізнесу вистачить часу підготуватися до нових регламентів роботу. Таку думку висловив партнер PwС Україна (PricewaterhouseCoopers) В'ячеслав Власов.

«У цьому випадку і в Міністерства доходів, і в бізнесу буде достатньо часу для підготовки до його застосування. Якщо закон набуде чинності з 01.01.14, то тоді перший раз бізнес буде подавати звітність про трансфертних цінах до 1 травня 2015 р., а перевірка цієї звітності почнеться вже після травня-2015. Майже два з половиною роки - достатній термін для того, щоб підготуватися», - зауважив експерт.

Водночас керівник групи трансфертного ціноутворення KPMG в Україні Анна Коробова звернула увагу на чималі санкції, які можуть застосовуватися до порушників у перспективі. Так, за неподання документації про контрольовані операції передбачено штраф у розмірі 100 мінімальних заробітних плат; за неподання первинних документів - 5% від обсягу контрольованої операції (тобто, мінімум 2,5 млн грн). «На нашу думку, необхідно зменшити штрафні санкції за порушення вимог щодо звітності з трансфертним ціноутворення та скасовувати вимогу обов'язкової подачі документації про контрольовані операції для великих платників податків», - резюмувала експерт.

Оцінюючи в цілому законопроект про трансфертне ціноутворення, старший юрист Юридичної групи LCF Олена Волянська констатувала, що в ньому імплементовано основні принципи та рекомендації у сфері трансфертного ціноутворення, закріплені у низці документів ЄС та ОЕСР. «Але говорити, чи запрацює законопроект на тому ж рівні що і країнах ЄС, можливо лише із припущенням, що структурні зміни відбудуться в цілому у суспільстві, як у роботі державних органів так і в роботі підприємців», - сказала юрист.

Читайте також: Кабмін схвалив законопроект про контроль за трансферним ціноутворенням

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся