ru ua

На Южно-Українській АЕС зупинили третій енергоблок

На Южно-Українській АЕС зупинили третій енергоблок Фото: Южно-Українська АЕС (facebook.com/atomsunpp)

Його відключено для проведення планово-попереджувального ремонту

Третій енергоблок Южно-Української атомної елекстростанції зупинено 7 квітня 2018 року для проведення планово-попереджувального ремонту. Про це повідомляє прес-служба АЕС.

"Згідно з наказом Міненерговугілля від 25.09.2017 №622, 7 квітня о 02:39 третій енергоблок Южно-Української АЕС відключено від енергосистеми України для проведення середнього планово-попереджувального ремонту тривалістю 104 доби", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що на енергоблоці заплановано виконати середній ремонт реактора з повним вивантаженням активної зони; капітальний ремонт, експлуатаційний контроль металу, технічне опосвідчення, а також ремонт головного циркуляційного насоса №1, парогенераторів №1 і №2, теплообмінників аварійного розхолоджування першої та другої систем безпеки, підігрівачів високого тиску тощо.

За даними станції, перший енергоблок Южно-Української АЕС працює без зауважень у заданому режимі. На другому енергоблоці триває середній планово-попереджувальний ремонт.

Радіаційній фон на промисловому майданчику ЮУАЕС перебуває на рівні природних фонових значень, які були заміряні до пуску атомної станції. Станом на 7 квітня він складає 0,1 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищували встановлених допустимих значень, запевнили в АЕС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що енергоблок №1 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі у результаті спрацювання системи захисту генератора.