Мешканці Донецької та Луганської областей можуть залишитися без опалення під час сильних морозів
Життя близько 700 тис. дітей та інших груп в Україні може опинитися під загрозою, якщо мережа водопостачання в охоплених конфліктом на сході регіонах не буде терміново полагоджена. Про це повідомили у прес-службі Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ/UNICEF).
Як наголошується, цієї зими діти в окремих регіонах Донецької та Луганської областей ризикують замерзнути через пошкоджену систему житлово-комунального господарства.
Зокрема, система центрального опалення в Донецькій і Луганській областях залежить від водопостачання, але пошкодження трубопроводів та інфраструктури, викликані конфліктом, а також уламки зруйнованих мостів (на фото: листопад 2015 - міст у Горлівці Донецької області: зруйновано під час обстрілу в червні 2014) перешкоджають постачанню води. Це збільшує ймовірність замерзання води у трубопроводах, що може спричинити відключення системи опалення та матиме негативний вплив на поставку води та електроенергії.
За даними ЮНІСЕФ, така ситуація може залишити дітей і дорослих без опалення під час сильних морозів взимку.
Фото (UNICEF Ukraine): мати двох дітей показує свою квартиру у прифронтовому селищі Донецької області, де центральне опалення не працює
"Нам необхідно зробити все необхідне, щоб захистити найбільш вразливих дітей під час зимових місяців. Це також означає забезпечення гуманітарного коридору до зон, де пошкоджена інфраструктура системи водопостачання має бути полагоджена якнайскоріше", - сказала голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс.
Як додав керівних програми ЮНІСЕФ "Вода, санітарія та гігієна" Вільям Феллоуз, необхідно полагодити інфраструктуру системи водопостачання в Луганській і Донецькій обл. саме зараз. Життя людей є під загрозою через відсутність опалення та питної води, що спричинено зруйнованою інфраструктурою. "Час і витрати на відновлення системи після її поломки буде дорого коштувати", - уточнив Феллоуз.
Водночас відповідальні за водопостачання та надання гуманітарної допомоги особи ризикують життям заради підтримки постачання води. А наявність мін і снарядів, що не розірвалися, перешкоджає безпечному проведенню ремонтних робіт, зауважили у прес-службі Дитячого фонду ООН.
"До цих пір існують обмеження гуманітарного доступу до непідконтрольних уряду України територій у Донецькій області. Крім цього, уряд України зупинив виплату соціальної допомоги населенню, яке проживає на цих територіях, що матиме негативний вплив на становище сімей і використання комунальних послуг", - йдеться в повідомленні.
І нарешті, у випадку, якщо система опалення припинить свою роботу, електричні обігрівачі та вугільні печі можуть допомогти зігрітися сім'ям взимку. Однак, якщо сотні тисяч людей будуть покладатися на електроенергію, це створить додатковий тиск на систему опалення в той час, коли виробництво електроенергії вже залежатиме від обмеженої води.
Також це може призвести до перевантаження енергосистеми. Школам, дитячим садкам і лікарням необхідно докласти великих зусиль, щоб продовжити працювати, підсумували у прес-службі ЮНІСЕФ.
Фото (UNICEF Ukraine): діти в сільській школі Старомихайлівки Донецькій обл.: на лінії фронту між Донецьком і Мар'янівкою
В цілому, Дитячий фонд ООН закликає до забезпечення безпечного гуманітарного коридору до непідконтрольних уряду територій на сході України для доставки води, гігієнічних засобів дітям і сім'ям у зоні конфлікту, розмінування та термінового полагодження інфраструктури, яка підтримує водопостачання, роботу каналізації та системи обігріву.
Нагадаємо, станом на травень, ЮНІСЕФ та ЄС надали допомогу 46 тис. дітей на сході України.
Як повідомлялося, Верховна Рада в липні прийняла закон про фінансування відпочинку дітей із зони АТО, а також підтримала в першому читанні законопроект №2254 про посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми.