ru ua

Яценюк сьогодні візьме участь у запуску реверсу газу зі Словаччини

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо сьогодні візьмуть участь у відкритті газопроводу "Вояни-Ужгород". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

Церемонія відкриття газопроводу "Вояни-Ужгород" відбудеться в місті Велке Капушани (Словаччина).

Як наголошується, газопровід забезпечить реверсні поставки газу в Україну. За розрахунками голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, газопровід може забезпечити до 40% всіх потреб України в імпортному газі.

У складі української делегації - міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, голова правління ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Прокопів.

Як повідомлялося, в "Укртрансгазі" розраховують, що незабаром Україну вдасться наростити реверс газу зі Словаччини із 2 млн куб. м до 27 млн ​​куб. м на добу.

"Словацька коридор приблизно 40% наших потреб в імпорті може закрити. Тобто він більше, ніж Угорщина, більше, ніж Польща. Якщо до 27 млн ​​кубометрів газу на добу доведуть, то буде в 6 разів більше, ніж Польща, і майже у 2 рази більше, ніж Угорщина", - зазначили у прес-службі "Нафтогазу".

Нагадаємо, із 16 серпня 2014 р. зі Словаччини в Україну в тестовому режимі почав надходити реверсний газ по газопроводу Вояни-Ужгород. Так, за 16 серпня надійшло 2 млн куб. м газу.

У меморандумі, укладеному Eustream з "Укртрансгазом", було прописано, що реалізація проекту із забезпечення реверсу газу зі Словаччини в Україну складається із двох етапів: перший етап передбачає введення в експлуатацію певного технічного потенціалу по реверсу газу в Україну з 1 жовтня 2014 р., а другий етап - з 1 березня 2015 р.

28 квітня 2014 р. ПАТ "Укртрансгаз" і словацький газовий оператор Eustream AS підписали документ, згідно з яким з осені 2014 р. в Україну зі Словаччини має розпочатися повноцінний реверс газу.