ua ru

Яценюк проанонсував перші міжнародні консультації, необхідні для подання Україною позову на РФ

Яценюк проанонсував перші міжнародні консультації, необхідні для подання Україною позову на РФ

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що у вівторок, 20 січня 2014 р., відбудуться перші міжнародні консультації щодо відповідальності РФ за порушення конвенції ООН про боротьбу з тероризмом. Про це Яценюк заявив під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Польщі Евою Копач у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"На початкових етапах російська військова агресія мала гібридний характер... До такого нового типу війни ніхто не був готовий світі. Це робилося для того, щоб уникнути відповідальності за воєнні злочини і уникнути від повільності РФ за порушення міжнародного права і злочини на території України, в тому числі за порушення конвенції ООН про боротьбу з тероризму. У вівторок відбудуться перші міжнародні консультації щодо відповідальності РФ за порушення конвенції. Проведення консультацій необхідно для того, щоб Україна могла поти до суду на Росію", - заявив Яценюк.

Він додав, що в Україні є безспірні докази щодо постання Росією живої сили і військової техніки на територію України.

"Я говорив щойно з секретарем РНБО Українська військова розвідка підтверджує в вторгнення військової техніки на територію України", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, 18 січня 2015 р. РФ відмовилася від консультацій перед розглядом у суді ООН порушення Росією низки конвенцій про боротьбу з тероризмом.