ru ua

Яценюк пропонує фінансувати проекти регіонального розвитку в обсязі не менше 1% від доходів загального фонду держбюджету

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує Президенту України Петру Порошенку та спікеру Верховної Ради України Володимиру Гройсману забезпечити фінансування проектів регіонального розвитку в обсязі не менше 1% від доходів загального фонду державного бюджету. Про це йдеться в проекті "Плану відновлення України на 2015-2017 рр.", який є у розпорядженні РБК-Україна.

Цей проект розроблений Кабінетом міністрів України та має бути підписаний Яценюком, Порошенком та Гройсманом.

Так, у документі пропонується оновити нормативну базу щодо державного фонду регіонального розвитку, для можливості фінансування усіх типів проектів регіонального розвитку, що випливають із стратегії розвитку регіону.

"Забезпечити фінансування проектів регіонального розвитку з державного фонду регіонального розвитку України (в обсязі не менше 1% прогнозного обсягу доходів загального фонду державного бюджету України на відповідний бюджетний період) та інших доступних джерел", - йдеться в документі.

У проекті зазначається, що так і не відбувся перехід фінансування регіонального розвитку на проектну основу через "політичні проблеми всередині парламенту та скорочення коштів для державного фонду регіонального розвитку, через зменшення надходжень до державного бюджету".

Також пропонується розпочати реалізацію розвиткових проектів в рамках планів реалізації державної та регіональних стратегій розвитку.

Нагадаємо, 31 грудня 2014 р. Президент України Петро Порошенко підписав закон України № 79-VIII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин".

Раніше, 11 грудня 2014 р. народні депутати підтримали проект постанови № 1330 "Про програму діяльності Кабінету міністрів України". За відповідне рішення проголосували 269 нардепів з 226 мінімально необхідних.