Японські регулятори намагаються знайти інвесторів, що купили близько 10% акцій TEPCO

Середа 20 квітня 2011 06:09

Японські регулятори намагаються знайти інвесторів, що купили близько 10% акцій Tokyo Electric Power Company (TEPCO), оператора аварійної АЕС "Фукусіма-1". У числі найбільш імовірних покупців зараз значаться хедж-фонди, а також структури, афілійовані з владою Китаю, передає РБК daily.
Згідно з даними The New York Times, добре скоординована серія покупок акцій TEPCO нещодавно дозволила невідомим інвесторам стати дуже великими акціонерами компанії - за тиждень ними були придбані цінні папери приблизно на 600 млн дол. Заявки на покупку акцій були відправлені з Гонконгу. Згідно з діючими законами Японії, будь-який інвестор, який купив у компанії, що публічно торгується, частку більш ніж у 5% зобов'язаний розкрити дані про себе. Враховуючи низьку вартість паперів TEPCO на момент проведення операції таємничим інвестором, в його руки в загальній складності потрапила частка майже в 10%.
Ще однією цікавою особливістю є часовий відрізок, обраний для скупки паперів. Справа в тому, що в цей період у інвесторів зовсім не було ніякої ясності стосовно майбутнього компанії - теоретично з руїн реактора в будь-який момент могла піднятися радіоактивна хмара і попрямувати у бік Токіо. Це змушує деяких експертів стверджувати, що покупець міг володіти інсайдерською інформацією про аварію. Паніка на ринку в ті дні змушувала інвесторів активно продавати акції TEPCO - за день на ринку з рук в руки переходили обсяги, еквівалентні 20% від акцій, що знаходяться в обігу.
На даний момент основним покупцем в таємній скупці акцій є структури, пов'язані з китайською владою, наприклад суверенний фонд China Investment Corporation (CIC). Наприкінці лютого в західних ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що підконтрольні китайській владі інвестфонди за минулий рік придбали різних активів японських компаній майже на 20 млрд дол. Правда, деякі експерти вважають, що нинішнє ризиковане вкладення в TEPCO невластиве CIC, який віддає перевагу досить консервативній стратегії вкладень.
Ще одним ймовірним покупцем міг би стати представник галузі хеджевих фондів, чиє керівництво вирішило збагатитися на падінні і подальшому зростанні паперів TEPCO. Пошук таємничого інвестора ускладнюється тим, що заявки на купівлю акцій відправлялися з Гонконгу, де є представництва майже всіх великих західних банків та інвестиційних компаній. Іншими словами, джерело фінансування цієї угоди могло перебувати в будь-якій точці земної кулі, включаючи й саму Японію. У випадку, якщо покупцем частки в TEPCO дійсно виступила іноземна компанія, то вона порушила ще один японський закон - закордонні інвестори зобов'язані отримувати схвалення місцевої влади на купівлю частки в японській компанії розміром більше 10%.
"Є два типи інвесторів: обережні, які при падінні акцій на 10% відразу виводять капітал і направляють його в більш надійні компанії, і більш ризикові вкладники, яким не страшно падіння котирувань навіть на 30%, тому що в них довгострокова стратегія. У випадку з TEPCO відбулося наступне: коли перші кинулися продавати акції, другі стали їх скуповувати за безцінь. Вони сподіваються, що такому великому гравцеві все одно не дадуть піти на дно. Та ж держава може запропонувати TEPCO фінансову допомогу", - сказав головний аналітик IT- Invest Олександр Потавін.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся