ru ua

Японська TEPCO планує скоротити річні оклади топ-менеджерів на 50%

Оператор аварійної АЕС "Фукусіма-1" японська компанія Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) уріже річні оклади топ-менеджерів на 50%. Цей захід торкнеться грошового утримання президента, голови ради директорів та інших керівників компанії, передає РБК з посиланням на Reuters.
Як повідомили сьогодні представники TEPCO, річна зарплата решти персоналу компанії буде скорочено на 20%. За їх словами, компанія також прийняла рішення не наймати додаткових співробітників в майбутньому фінансовому році, хоча, згідно з попередніми планами, TEPCO повинна була прийняти на роботу в 2011-2012 рр. 1,1 тис. осіб.
Компанія TEPCO опинилася у вкрай скрутному становищі після аварії на атомному комплексі "Фукусіма-1". З огляду на величезний масштаб катастрофи та велику кількість постраждалих, початкові компенсаційні виплати TEPCO можуть перевищити 1 млрд дол.
Раніше в японській пресі з'явилася інформація про те, що компанія вимушена розпродати активи на 100 млрд ієн (1,2 млрд дол.), щоб направити виручені кошти на виплату компенсацій постраждалим від аварії на АЕС "Фукусіма-1", хоча офіційного підтвердження даної інформації не було. Крім того, ходили чутки, що TEPCO може бути націоналізована.
Нагадаємо, руйнівний землетрус 11 березня 2011 магнітудою 9,0 і пішло за ним цунамі зруйнували інфраструктуру північно-східних районів Японії і вивели з ладу систему охолодження реакторів на АЕС "Фукусіма-1", що призвело до пожеж, декільком вибухів і витік радіації на цьому підприємстві. В результаті тисячі людей були евакуйовані з прилеглих до АЕС територій. Перед офісом TEPCO в Токіо проходили акції протесту: демонстранти вимагали виплати компенсацій у зв'язку з аварією.