Японії необхідно збільшити обсяг коштів, що надходять до бюджету, - МВФ

НовиниЕкономіка    06.08.2013 - 22:47

Уряду Японії необхідно збільшити обсяг коштів, що надходять до бюджету, йдеться у звіті Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

"Нездатність вирішити бюджетні проблеми може спровокувати стрибок прибутковості держоблігацій, навіть незважаючи на зусилля Банку Японії", - вважає заступник глави Азіатсько-Тихоокеанського відділення фонду Джеррі Шифф.

У експертів МВФ викликають стурбованість суперечки в уряді прем'єра Сіндзо Абе з питання підвищення податку з продажів, який планувалося ввести в квітні 2014 р.

"МВФ вважав і продовжує вважати, що заплановане підвищення податку з продажів є необхідним", - заявив Шифф.

На його погляд, перенесення терміну введення податку може вкрай негативно позначитися на кредитоспроможності Японії і стати причиною стрибка прибутковості облігацій, що серйозно ускладнить процес відновлення економіки.

Влада Японії раніше заявляли про готовність підвищити ставку податку з продажів у квітня 2014 р. до 8% з 5%, а в жовтні 2015 р. - до 10%. Проте останнім часом радники Абе все частіше заявляли про необхідність переглянути терміни введення податку, оскільки він може завдати шкоди економіці країни.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top