Янукович ветував законопроект про внесення змін до Житлового кодексу України

Вівторок 25 жовтня 2011 16:04

Президент України Віктор Янукович наклав вето на законопроект № 8203 від 04 березня 2011 р. "Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площ об'єкту житлової нерухомості". Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Згідно з повідомленням, законопроект не може бути підписаний з таких підстав:
Відповідним законопроектом викладається в новій редакції стаття 6 Житлового кодексу Української РСР, якій, зокрема, передбачається заборона надання в житлових будинках приміщень для потреб виробничого характеру (на сьогодні існує заборона надання таких приміщень для потреб промислового характеру).
З цим не можна погодитися, оскільки введення заборони надання в житлових будинках приміщень для потреб виробничого характеру може привести до вимушеного припинення підприємницької діяльності суб'єктами малого та середнього бізнесу, які найчастіше використовують для здійснення підприємницької діяльності такі приміщення для розміщення перукарень, пунктів ремонту одягу, взуття, приватних нотаріальних контор тощо.
Тому заборона надання приміщень у житлових будинках для потреб виробничого характеру, яка вводиться законом, що надійшов на підпис, завдасть істотної шкоди малому і середньому бізнесу, не відповідає державній політиці, спрямованій на розвиток малого та середнього підприємництва, перетворення його на дієвий механізм розв'язання економічних і соціальних проблем.
Слід також зазначити, що в інших положеннях Житлового кодексу Української РСР передбачено можливість надання нежитлових приміщень у житлових будинках для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру (частина четверта статті 4, стаття 186).
Таким чином, розглядаються законом, до Житлового кодексу Української РСР закладаються правова невизначеність і внутрішня суперечливість, що на практиці може спричинити порушення конституційних принципів верховенства права, рівності і справедливості, що засвідчують вимога визначеності, ясності і недвозначності правової норми. Інший підхід не може забезпечити однакове застосування норм, не виключає необмеженості трактування у правозастосовній практиці і неминуче призводить до сваволі (Рішення Конституційного Суду України від 22 вересня 2005 року № 5-рп/2005 у справі про постійне користування земельними ділянками).
Тому пропоную в абзаці третьому пункту 1 Закону, що надійшов на підпис, слово "виробничого" замінити словом "промислового".
"Законом також вводиться порядок підрахунку площі лоджій, балконів, веранд і терас. Пропонується наділити правом встановлювати коефіцієнти, з урахуванням яких підраховується площа лоджій, балконів, веранд і терас, центральний орган виконавчої влади з питань житлової політики (нова редакція частини п'ятої статті 6 Житлового кодексу Української РСР).
Вважаю, що така норма не відповідає загальній меті закону - закріплення на законодавчому рівні визначення змісту понять "житлова площа", "загальна площа" та порядку визначення їх розміру.
Адже цим вводиться можливість частого зміна зазначених коефіцієнтів, що матиме наслідком зміну загальної площі об'єктів житлової нерухомості і вимагати щоразу проведення технічної інвентаризації житлового фонду в Україну за рахунок коштів громадян.
Тому що вводиться законом, що надійшов на підпис, встановлення коефіцієнтів, з урахуванням яких підраховується площа лоджій, балконів, веранд і терас, актами центрального органу виконавчої влади є неприйнятним. Вважаю, що коефіцієнти повинні встановлюватися законом.
Отже, вважаю за доцільне встановити наступні коефіцієнти для підрахунку площі лоджій, балконів, веранд і терас: для балконів і терас - 0,3; для лоджій - 0,5; засклених балконів - 0,8; веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1 , 0.
У зв'язку з цим пропоную абзац сьомий пункту 1 Закону, що надійшов на підпис, викласти в такій редакції:
"Площа лоджій, балконів, веранд і терас підраховується з урахуванням таких коефіцієнтів:
для балконів і терас - 0,3;
для лоджій - 0,5;
засклених балконів - 0,8;
веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0 ", - йдеться в повідомленні прес-служби.
Нагадаємо, Верховна Рада Україна прийняла 296 голосами нардепів у другому читанні і в цілому як закон законопроект про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР щодо визначення житлової та загальної площ об'єкту житлової нерухомості.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся