ru ua

CIS-EMO виявила понад 100 порушень виборчого законодавства

Більше ста порушень виборчого законодавства виявили у день голосування спостерігачі місії CIS-EMO. Серед основних називаються "каруселі", агітацію в заборонений час, спроби підкупу виборців. Про це заявили члени місії CIS-EMO на прес-конференції 28 жовтня, повідомляє прес-служба організації.

Представники Міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO відзначають, що найбільш проблемними з точки зору порушень виборного законодавства регіонами країни, за їх інформацією, є Київська, Сумська, Полтавська, Вінницька і Херсонська області, в передвиборний же період "аномально велику" кількість порушень було зафіксовано в Одеській області.

"За порушеннями в Києві далеко йти не треба, вони є на відстані 200 метрів ...", - заявив директор CIS-EMO Олексій Кочетков, продемонструвавши присутнім на прес-конференції кілька агітаційних листівок, які були розклеєні в день голосування на стінах будинків.

"Є також проблема підготовки членів та голів дільничних виборчих комісій, яким деколи доводиться показувати текст закону, щоб вони все-таки пропустили на ділянку міжнародних спостерігачів", - розповів Кочетков.

Представник місії CIS-EMO з Франції Стефан Гауді в якості важливого позитивного моменту зазначив відеоспостереження на всіх виборчих дільницях.

"Одна камера направлена ​​на урни і кабінки для голосування, а інша - на членів виборчої комісії. На всіх ділянках, які ми відвідали, нам також продемонстрували відмінну роботу відеоапаратури. Таке спостереження не перешкоджає таємному голосуванню", - повідомив Гауді.

Разом з тим, на його думку, відкритим залишається питання про те, що після дня голосування відбувається із записами, де і скільки часу вони зберігаються. Окремо Гауді відзначив наявність в день голосування символіки і плакатів низки політичних сил в самому центрі Києва - на Хрещатику.

На закінчення директор CIS-EMO Олексій Кочетков нагадав, що при оцінці демократичності і відкритості нинішніх українських виборів місія буде використовувати розроблену нею математичну модель, яка зможе показати точки "аномального голосування", в яких, цілком імовірно, вибори пройшли з порушеннями.

"Пропонована CIS-EMO модель абсолютно відкрита, будь-яка людина при бажанні зможе перевірити наші висновки", - заявив Кочетков.

Читайте також: ЦВК: На виготовлення бюлетенів витрачено майже 64 млн грн