Вивезення високозбагаченого урану з України - важливий крок у подоланні ядерного тероризму, - Обама

НовиниПолітика    26.03.2012 - 13:53

Вивезення високозбагаченого урану в повному обсязі з України є важливим кроком для прогресу в подоланні ядерного тероризму. Про це заявив Президент США Барак Обама напередодні саміту з ядерної безпеки у столиці Південної Кореї Сеулі, передає The Economic Times.

"Сьогодні ми побачили ще один важливий крок вперед. Ми дізналися, що Україна завершила вивезення високозбагаченого урану зі своєї території", - заявив Обама в неділю, 25 березня, на прес-конференції в Сеулі.

Він зазначив, що Україна выполненила зобов'язання, взяті на себе під час останнього саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні.

"Це попередня демонстрація того прогресу, який ми побачимо протягом найближчих двох днів у вирішенні однієї з найбільш нагальних проблем глобальної безпеки - безпеки ядерної зброї в світі і запобігання ядерного тероризму", - підкреслив Президент США.

Нагадаємо, Україна в ході Вашингтонського саміту з ядерної безпеки 2010 р. оголосила про рішення позбавитися від всіх наявних запасів високозбагаченого урану до початку проведення наступного саміту 26-27 березня 2012 р. в Сеулі. 22 березня 2012 р. Україна в повному обсязі вивезла в РФ за сприяння США і МАГАТЕ останню партію високозбагачених ядерних матеріалів з Харківського физико-технічного інституту.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top