ua ru

Вищий господарський суд України відмовив Міноборони Росії у відшкодуванні 3,2 млрд грн боргу ЄЕСУ

Вищий господарський суд України відмовив Міністерству оборони Росії у відшкодуванні 3,24 млрд грн боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Вищий господарський суд України відмовив Міністерству оборони Росії у відшкодуванні 3,24 млрд грн боргу корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це йдеться в рішенні суду від 6 серпня 2014 р. за касаційною скаргою Міноборони РФ, оприлюдненому в Єдиному реєстрі судових рішень України.

"Касаційну скаргу Міністерства оборони Російської Федерації залишити без задоволення", - йдеться в рішенні суду.

Водночас рішення Господарського суду міста Києва від 7 березня 2014 р. та постанову Київського апеляційного господарського суду від 29 квітня 2014 р. суд постановив залишити без змін.

Як зауважується у рішенні суду, оцінка та перевірка обставин справи і доказів не віднесена до повноважень касаційної інстанції.

Водночас матеріали справи свідчать про те, що господарські суди першої та апеляційної інстанції всебічно, повно і об'єктивно дослідили матеріали справи в їх сукупності, висновки судів та застосування ними норм процесуального та матеріального права відповідають встановленим фактичним обставинам, у зв'язку з чим підстав для зміни чи скасування зазначених рішень колегія суддів не вбачає.

Нагадаємо, рішенням Господарського суду міста Києва від 7 березня 2014 р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 29 січня 2014 р., було задоволено заяву Кабінету міністрів України про перегляд рішення Господарського суду міста Києва від 19 вересня 2012 р. та повністю відмовлено у задоволенні позову Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету міністрів України та Державної казначейської служби України про стягнення 3 млрд 239 млн 652 тис. 269,73 грн.