Високі ціни на електроенергію для феросплавних заводів погіршують становище декількох галузей економіки України, - експерт

Четвер 01 листопада 2012 12:02

Затягування виконання постанови Кабміну "Деякі питання забезпечення стабілізації роботи електрометалургійних підприємств" загрожує не тільки зупинкою підприємств феросплавної галузі, але і негативними наслідками для електроенергетики та вугільної промисловості, вважає виконавчий директор Української асоціації виробників феросплавів Сергій Кудрявцев.

"Якщо феросплавні підприємства не будуть купувати електроенергію з-за її високої ціни, то "Енергоринок" недоотримає гроші за придбані 140 млн кВт на місяць. Це якщо говорити про ЗЗФ і СЗФ при нинішній завантаження заводів, а при повній - за придбані 240 млн. кВт на місяць. Недоотримані від феросплавних заводів гроші, якщо заводи зупиняться, доведеться десь шукати, адже поки феросплавники платять, ці гроші йдуть на закупівлю вугілля для теплових електростанцій. Перестануть феросплавні заводи купувати електроенергію, не буде "Енергоринку" грошей на те, щоб купити вугілля. Не купить "Енергоринок" вугілля - не виконують електроенергію теплові електростанції. Валиться технологічний ланцюжок, що зв'язує кілька ключових галузей економіки", - повідомив Кудрявцев.

В той же час виконання урядової постанови, про яку йдеться, дозволить підвищити конкурентоспроможність української феросплавної промисловості, питома вага якої у ВВП України перевищує 1%. Що, у свою чергу, буде сприяти перелому тенденції падіння промислового виробництва в Україні. Нагадаємо, четвертий місяць поспіль спостерігається падіння промислового виробництва за підсумками дев'яти місяців цього року спад склав 1,2%.

"Останнім часом, коли іноземні конкуренти вітчизняних феросплавних підприємств виявилися у виграші становище за рахунок більш низьких тарифів на електроенергію, українські заводи почали здавати свої позиції, як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Зараз з'явився непоганий шанс відновити втрачені позиції і почати реалізацію давно назрілих інвестиційних проектів зниження енергоємності феросплавного виробництва", - прокоментував постанова Кабміну кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки промисловості Національної металургійної академії України Андрій Педько.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся