Вихід українських аграрних компаній на міжнародні фондові ринки може зайняти від шести місяців до декількох років, - УКАБ

Вівторок 19 квітня 2011 13:35

На фоні ослаблення впливу світової фінансової кризи акції українських аграрних компаній і в 2010 р. продовжували зростати в ціні: загальна капіталізація аграрних компаній, що торгуються на світових фондових майданчиках, наприкінці лютого 2011 р. склала 8,6млрд дол., що майже у 2,5 рази більше, порівняно з початком 2010 р. Проте, сам процес виходу на міжнародні ринки капіталу може зайняти від 6 місяців до декількох років, стверджують в Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

«Важливо розуміти, що успіх у залученні коштів на світових фондових майданчиках - це не день і не два кропіткої роботи. Позитивні фінансові результати найуспішніших українських компаній були досягнуті за рахунок вертикалізації бізнесу, яка передбачає створення широко впізнаваної брендованої продукції та закритого циклу виробництва - «від поля до столу», - стверджує експерт аграрних ринків УКАБ Тарас Гагалюк.

У той же час сам процес виходу на міжнародні ринки капіталу може зайняти від 6 місяців до декількох років, оскільки складається з кількох дуже складних етапів, що включають в себе аудит і due diligence.

«Метою due diligence є виявлення та подальша мінімізація юридичних ризиків, котрі можуть вплинути на інтерес потенційних інвесторів з точки зору вартості активів та наявності інших бізнес-ризиків», - стверджує Денис Лисенко, партнер юридичної фірми «Василь Кісіль і Партнери».

За словами Д.Лисенка, основні напрямки юридичної перевірки полягають у докладному вивченні структури власності та історії її формування, корпоративного управління (з метою визначення які саме зміни необхідні для досягнення цілей розміщення), основних титулів на активи, нерухомість, об'єкти інтелектуальної власності, ключові договірні зобов'язання, фінансування групи емітента, регуляторне забезпечення господарської діяльності і наявність судових спорів та арбітражних процесів за участі групи компаній емітента.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся