ВВП Румунії в 2010 р. скоротився на 1,2%, на цей рік уряд прогнозує зростання на рівні 1,5-2%

Неділя 20 лютого 2011 09:58

Валовий внутрішній продукт Румунії в 2010 р. скоротився на 1,2%. Як повідомили РБК в Національному інституті статистики Румунії, при цьому в IV кварталі 2010 р. ВВП Румунії збільшився в порівнянні з попереднім кварталом на 0,1%, але скоротився в порівнянні з IV кварталом 2009р. на 0,5%.
Румунія планує в 2011 р. вийти з рецесії і домогтися економічного зростання як мінімум на рівні 1,5-2%. Для досягнення цих цілей румунський уряд зробить максимум зусиль.
Прем'єр-міністр країни Еміль Бок зазначив, що останні дані Національного інституту статистики Румунії свідчать про незначне економічне зростання в країні в IV кварталі 2010 р. і вселяють оптимізм, що вже після I кварталу 2011 р. Румунія вийде з рецесії.
Глава румунського уряду сказав, що, згідно з останніми статистичними даними, економічна ситуація в Румунії вже стабілізувалася, рівень безробіття скорочується і знаходиться нижче середнього показника по країнах ЄС.
Слід зазначити, що економіка Румунії серйозно постраждала від глобальної економічної кризи. За даними на січень 2010 р., країна займала друге місце серед країн ЄС за кількістю населення, що живе на межі бідності.
Як повідомлялося раніше, в травні 2009 р., ще до фінансових криз у Греції та Ірландії, Румунія домовилася з МВФ, Світовим банком та ЄС про кредит на суму 20 млрд євро. Однак у листопаді 2010 р. виділення коштів було призупинено у зв'язку з політичною кризою в Румунії. Ситуація зазнала змін лише в січні нинішнього року, і фінансування було відновлено. Президент Румунії Траян Бесеску заявив, що економіка країни стабілізувалася, для виходу з кризи прийняті всі необхідні заходи. міжнародний валютний фонд і Європейський союз пообіцяли Румунії відкрити нову кредитну лінію у розмірі 5 млрд євро протягом двох років. Якщо в уряду Румунії виникне необхідність, 3,6 млрд дол. надасть МВФ, а 1,4 млрд дол. виділить ЄС.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся