ru ua

ВВП Китаю до 2016 р. виросте до 19 трлн дол., - МВФ

До закінчення "ери США" в економіці залишається всього п'ять років. З таким несподіваним прогнозом виступив МВФ, пише газета РБК daily.

Новим лідером до 2016 року стане Китай, ВВП якого до цього часу виросте до 19 трлн дол. Американська економіка зросте лише до 18,8 трлн дол.
При розрахунках МВФ спирається не на ринкові курси національних валют, а на паритет купівельної спроможності (ПКС), що відображає вартість однакового обсягу товарів та послуг у різних країнах. Таким чином, МВФ порівняв доходи населення в реальному вираженні в кожній країні, зазначивши, що такий підхід куди більш виправданий, тому що курс китайського юаня сильно занижений.
Згідно з підрахунками МВФ, ВВП Китаю за ПКС виросте до 2016 року з поточних 11,2 трлн дол. до 19 трлн дол. У той же час ВВП за ПКС США за п'ять років збільшиться з 15,2 трлн дол. тільки до 18,8 трлн дол. У результаті до 2016 року частка ВВП США у світовій економіці скоротиться до 17,7%, тоді як Китай збільшить свою присутність до 18%.
Однак, як зазначають у МВФ, з урахуванням обмінних курсів економіка США продовжить утримувати лідируючі позиції: зараз вона на 130% більше китайської, а в 2016 році вона збереже за собою перевагу в 70%. Примітно, що ще десять років тому економіка США була в три рази більше, ніж економіка КНР, - 10,3 трлн дол. проти 3,3 трлн дол.