СОТ не задовольнила прохання України про створення групи для розгляду торгівельної суперечки з Вірменією

Світова організація торгівлі (СОТ) не задовольнила прохання України про створення групи для розгляду торгівельної суперечки з Вірменією, пише "Комерсант-Україна".
Україна звинуватила Вірменію у створенні несприятливого режиму імпорту тютюнової та алкогольної продукції з України і 20 липня подала запит про офіційні консультації до органу для вирішення торговельних суперечок СОТ. Порушення полягають у різних ставках акцизу на тютюнову продукцію: імпортну - 6500 драм (18,14 дол.) за 1 тис. сигарет, вірменську - 4750 драм (13,25 дол.). Більш високі акцизи стягуються Вірменією і з імпортної алкогольної продукції, включаючи пиво (2203-2208 драм).
Виданню стали відомі подробиці переговорів. Їх перший етап - консультації - вірменська сторона проігнорувала. Тому Україні 16 вересня звернулася до органу для вирішення торговельних суперечок СОТ з проханням заснувати групу з вирішення конфлікту (це перше звернення України до органу СОТ; суперечка з Грузією в 2009 р. було вирішено на стадії неформальних консультацій). У протоколі засідання робочої групи зазначено, що, як тільки стало відомо про звернення України до СОТ з проханням про створення групи, вірменська сторона погодилася на консультації і запропонувала компромісне рішення - скасування дискримінаційних заходів після закінчення перехідного терміну. Неформальні консультації представників двох країн відбулися 21 жовтня.
Пропонований Вірменією компроміс полягає в поступовому - до 2014 р. - вирівнюванні акцизних ставок на тютюнову продукцію. Що стосується алкогольних напоїв, то Єреван з 2011 р. хоче зрівняти лише акцизи на горілку. Ці норми містяться в поправках до закону "Про акцизний збір", прийнятих у жовтні парламентом Вірменії, але не підписаних президентом. "Нас не влаштовує, що дискримінація знімається не по всім товарам. Що стосується перехідного терміну, то ми повинні визначити, наскільки це влаштовує наших виробників", - повідомив виданню заступник міністра економіки України Валерій П'ятницький.
Орган з вирішення торговельних суперечок СОТ 25 жовтня розглянула прохання України про створення групи для вирішення цього конфлікту. "Але за підсумками розгляду прохання групу не створили, оскільки Вірменія використала своє право перенести засідання на місяць, отримавши час для нових консультацій", - підкреслив В.П'ятницький.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся