Вступ до ТЗ збільшить обсяги зовнішньої торгівлі на 9 млрд дол./рік, у ЄС - знизить на 3-7 млрд дол., - Медведчук

П'ятниця 22 березня 2013 16:44

Вступ до Митного союзу (МС) збільшить обсяги зовнішньої торгівлі України на 9 млрд дол. в рік, тоді як інтеграція в ЄС принесе від 3 до 7 млрд дол. втрат. Такі розрахунки озвучив лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук в ході круглого столу в Києві на тему "Економічні аспекти стратегічного вибору України в питаннях взаємодії з країнами Митного союзу і Єдиного економічного простору в рамках Євразес".

"При підписанні договору з ЄС економічна ситуація буде погіршуватися, а значить, будуть рости протестні настрої... Ми хочемо вести предметну дискусію з "євроінтеграторами", а таку дискусію можна вести тільки мовою цифр. Так ось, зростання ВВП за підсумками 2012 р. у країн-учасниць Митного союзу склав 4%, а ось у держав Євросоюзу - мінус 0,4%, в Україні ВВП виріс всього на 0,4%", - заявив Медведчук.

На думку доктора економічних наук, професора, академіка РАН, радника Президента Російської Федерації Сергія Глазьєва, вибір стратегічного вектора повинен ґрунтуватися на економічної доцільності і здоровий прагматизм. Він також підкреслив, що органи Митного союзу ніколи не втручалася у внутрішні справи України і не збираються цього робити, у той час як органи ЄС диктують вигідні лише їм умови і правила.

Директор Інституту економіки і прогнозування, академік НАН України Валерій Геєць підкреслив, що на сьогоднішній день будь-які форми торгової інтеграції мають нетривалий економічний ефект. В той же час промислова кооперація дає стійкий тривалий ефект і перспективу розвитку національної економіки.

Зазначимо, що дискусії, ініційовані "Українським вибором" з питання геополітичного вибору України, вже пройшли в Запоріжжі, Дніпропетровську, Миколаєві і викликали неабиякий інтерес серед представників української і міжнародної громадськості.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся