ua en ru

Набув чинності закон про спрощення процедури зняття недоторканності з нардепів

В Україні 22 січня набуває чинності закон №724-VII "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України".

В Україні сьогодні, 22 січня 2014 р., набирає чинності закон №724-VII "Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України". Вчора закон був офіційно опублікований у газеті "Урядовий кур'єр".

Нагадаємо, народні депутати України підтримали цей закон 16 січня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 235 народних депутатів. Оскільки опозиція блокувала трибуну і президію ВР, парламентська більшість голосувала за цей законопроект без обговорення, підняттям рук, без проведення точного підрахунку голосів. Президент України Віктор Янукович підписав цей закон 17 січня.

Відповідно до закону, оптимізуються строки розгляду зазначеного питання Верховною Радою; всі факти, пов'язані з притягненням до кримінальної відповідальності, затриманням чи арештом народного депутата України досліджуються безпосередньо на пленарному засіданні Верховної Ради за участі усього депутатського корпусу, а не в профільному комітеті (заслуховується народний депутат, розглядаються його письмові пояснення та ін.); народному депутату у процесі розгляду зазначеного питання надається право на представника, який може кваліфіковано представити його інтереси; народному депутату також у повному обсязі забезпечується право на захист у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом та іншими законами.

Проте, як повідомив народний депутат від фракції "Батьківщина" Валерій Головко на своїй сторінці у соцмережі Facebook, цей документ передбачає спрощення процедури позбавлення депутатів ї недоторканності.

За його словами, принциповими положеннями цьому законопроекту є:

1) Скорочуються терміни розгляду ВР питання про позбавлення народного депутата недоторканості та притягнення його до кримінальної відповідальності;

2) Факти, пов'язані з притягненням до кримінальної відповідальності, затриманням чи арештом народного депутата України досліджуються безпосередньо на пленарному засіданні ВРУ. Без попереднього висновку комітету, до предмета відання якого входять питання депутатської етики;

3) Розгляд питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт відбувається без пояснень народного депутата чи за його відсутності, що фактично позбавляє його можливості встановити справедливість.

Зазначимо, спікер Верховної Ради Володимир Рибак у своїй заяві не виключив можливості проведення референдуму з питання недоторканності нардепів і позбавлення їх пільг.