ua en ru

Слідом за феросплавними заводами пільги на електроенергію можуть отримати металурги, хіміки та шахтарі, - експерт

Слідом за феросплавними заводами пільги на електроенергію можуть отримати металурги, хіміки та шахтарі. Такої думки дотримується керуючий партнер юридичної фірми «Астерс» Олексій Дідковський.

«Після того, як Кабінет міністрів надав пільги на електроенергію для електрометалургів, інші великі споживачі електроенергії - металурги, хіміки, шахтарі та інші також можуть зажадати від уряду надання аналогічних преференцій», - вважає Дідковський.

За словами Дідковського, питання, чому одним підприємствам надаються пільги на електроенергію, а іншим - ні, може зацікавити Антимонопольний комітет. «У даній ситуації Антимонопольний комітет може розслідувати і наказати або пільги на електроенергію широкому колу споживачів, а не тільки групі компаній, або взагалі скасувати їх для Електрометалург», - зазначив експерт.

Нагадаємо, після звернення електрометалургів в Кабмін, уряд вирішив надати їм знижку на електроенергію в розмірі 30%. Мова йде про підприємства, які за підсумками 2011 р. споживали в середньому понад 60 млн кВт•год електроенергії на місяць, і частка електроенергії у складі собівартості продукції яких перевищує 30%. По суті, даним критеріям відповідають лише феросплавні заводи групи «Приват».

Незважаючи на те, що в Україні вартість електроенергії набагато нижче, ніж у сусідніх країнах, з 2010 р. група «Приват» намагається добитися пільгових тарифів на електроенергію для своїх підприємств. Зараз промисловим споживачам II класу електроенергія обходиться в 0,0941 євро за 1 кВт•год, I класу - 0,0739 євро. Для порівняння, у Німеччині 1 кВт•год обходиться в 0,1195 євро для споживачів I класу і 0,1340 - II класу; у Великобританії 0,1149 євро і 0,1019 відповідно, в Іспанії - 0,1271 євро і 0,1043 євро, у сусідніх Польщі - 0,1142 євро і 0,0993 євро, і в Чехії - 0,1195 євро і 0,1072 євро.

Читайте також: Ціна на електроенергію для ЗЗФ групи "Приват" буде нижчою, ніж для населення, - експерт