ru ua

Всі причетні до розстрілу активістів на Майдані можуть постати перед Міжнародним трибуналом, - Наливайченко

Всі причетні до розстрілу активістів на Майдані Незалежності в Києві в лютому 2014 р. можуть постати перед Міжнародним трибуналом.

Всі причетні до розстрілу активістів на Майдані Незалежності в Києві в лютому 2014 р. можуть постати перед Міжнародним трибуналом. Про це в ефірі програми "Шустер LIVE" на "Першому національному" заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко (на фото).

"Слідство буде чітко наполягати: допит, вирок суду та притягнення до відповідальності... У нас є повна рішучість і повна міжнародна підтримка з тим, щоб вийти на Міжнародний, якщо хочете навіть, трибунал. Такі підстави і такі документи є", - зазначив Наливайчекно.

Він також заявив, що разом з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим буде домагатися, допиту та притягнення до відповідальності на міжнародному рівні всіх винних в лютневих подіях в Києві.

Крім того, Наливайченко зазначив, що до правосуддя на українському і міжнародному рівнях можуть бути залучені також представники генералітету Росії.

"Військове втручання Росії, по суті, почалося не в Криму, а з подій на Майдані, втручання генералітету РФ у подіях в Україні. Ми повинні захистити українських громадян від іноземних спецслужб і їх генералів, наполягаємо на допитах, вироку суду та притягнення до відповідальності", - підкреслив він.

Нагадаємо, 3 квітня голова СБУ Валентин Наливайченко на прес-конференції силовиків заявив про те, що організація масового розстрілу активістів Євромайдану 18-20 лютого 2014 р. і керівництво антитерористичною операцією цими днями проходили під безпосереднім керівництвом нині відстороненого Верховною Радою з посади Президента України Віктора Януковича.

Також глава СБУ заявив про причетність співробітників Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ) до організації та здійснення заходів щодо так званої антитерористичної операції з розгону масових акцій протесту в лютому 2014 р. Водночас, зі слів Наливайченка, бійці спецпідрозділу міліції "Беркут" і спецпідрозділу СБУ "Альфа", які брали участь у розстрілі активістів на Майдані, переховаються у Криму.

Загалом у протистоянні учасників Євромайдану і правоохоронців загинули 103 людини.